Ten makijaż jest kiczowaty. Nie noś go, bo mocno postarza. Był modny 10 lat temu

Makijaż to sztuka, dzięki której możemy zarówno odejmować jak i dodawać sobie lat. Warto pamiętać, że trendy makijażowe zmieniają się tak samo jak moda. O niektórych elementach powinniśmy zapomnieć i ich unikać, gdyż mogą niekorzystnie wyglądać. Sprawdź, czy nie popełniasz któregoś z tych błędów.

Interesujesz się modą? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Makijaż to indywidualna sprawa, o której decyduje każdy z nas. Najważniejsze to żebyśmy my czuli się w nim najlepiej. Niektóre trendy w makijażu były modne kilka lat temu, obecnie uchodzą za kiczowate. O czym mowa?

Zobacz wideo Tiktokowy trik na malowanie ust z patyczkiem. Sprawdzamy! [#HomeBeauty]

Brwi wyrysowane od szablonu. Unikaj ostrych wykończeń

Brwiom, które przypominają te wyrysowane od szablonu czy miarki mówimy stanowcze nie. Mimo że jeszcze kilka lat temu były bardzo popularne m.in. na Instagramie to dzisiaj są zupełnie passe. Taki kształt brwi wygląda wyjątkowo sztucznie i potrafi dodać niepotrzebnie nawet kilka lat. Mocne kontury mogą pokreślić mankamenty urody. Teraz postaw na gęstość brwi, przeczesz je mydełkiem lub żelem i podkreśl ich naturalne piękno.

Ciężki i matowy podkład tworzący maskę na twarzy. Postaw na lekkie i świeże formuły

Niektórzy wciąż nakładają ciężkie, bardzo kryjące podkłady z matowym wykończeniem. Taki makijaż to gwarancja efektu maski na twarzy, a dzisiaj szczególnie chcemy tego uniknąć. Ciężki podkład obciąża, wysusza i podkreśla wszystkie zmarszczki na twarzy. Optycznie wydajemy się kilka lat starsi i zmęczeni. Postaw na lekkie formuły, które rozświetlą i nawilżą twarz. W codziennym makijażu najlepiej wybierz kremy BB lub lekkie podkłady, żeby podkreślić naturalne piękno i wyrównać koloryt.

Zbyt długie i zbyt gęste doklejane rzęsy jak u lalek. Natura przede wszystkim

Rzęsy, które są zbyt długie i gęste mogą wyglądać wręcz karykaturalnie i przypominają te u lalek. Taki rodzaj rzęs nie wygląda stylowo i modnie, a może wręcz dodać nam niepotrzebnie kilka lat. Postaw na naturalny efekt z użyciem tuszu do rzęs. Jeżeli rezultat nie będzie zadowalający to doklej kępki. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: