Jak wyczyścić piekarnik i pralkę jednym specyfikiem? Ten sposób jest szybki i skuteczny w obu przypadkach

Jak wyczyścić piekarnik i pralkę jednym specyfikiem? Jeżeli twoje urządzenia już upominają się o czyszczenie, a ty nie masz na to czasu, wykorzystaj ten łatwy trik. Skuteczna w obydwu przypadkach okazuje się tabletka do zmywarki. Jest ona skuteczna także w innych porządkach.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Urządzenia domowe typu pralka czy piekarnik powinny być czyszczone systematycznie, aby służyły nam jak najdłużej i skutecznie. Jeżeli nie masz na to czasu, a chciałabyś mieć z głowy, ten obowiązek wykorzystaj tabletkę do zmywarki. Te łatwe triki są szybkie i skuteczne. Dodatkowo zdradzimy, do czego jeszcze może się ona przydać.

Zobacz wideo Zastanawiasz się, czym czyścić stal nierdzewną, aby zawsze była błyszcząca? Sprawdź nasze domowe sposoby!

Jak wyczyścić piekarnik za pomocą tabletki do zmywarki?

Oto instrukcja jak wyczyścić piekarnik za pomocą tabletki do zmywarki szybko i skutecznie:

  1. Nastaw urządzenie na 100 stopni Celsjusza.
  2. Kostkę do zmywarki umieść w niewielkim naczyniu żaroodpornym lub w blaszce do pieczenia.
  3. Tabletkę zalej gorącą wodą tak, aby ciecz w połowie ją zakryła.
  4. Całość pozostaw na około 2 godziny.
  5. Po zaleconym czasie wyjmij z pieca naczynie.
  6. Wnętrze piekarnika wytrzyj do sucha ręcznikiem papierowym lub miękką ściereczką.

Wysoka temperatura sprawi, że tabletka zaczynie osadzać się na ściankach piekarnika. Natomiast para rozpuści zaschnięte zabrudzenia, które znajdowały się wewnątrz. Kiedy upłynie wymagany czas, bardzo łatwo je zetrzesz.

Czyszczenie pralki za pomocą tabletki do zmywarki

Tabletki do zmywarki okazują się skuteczne także w czyszczeniu pralki z grzybów i brudu. Sposób ten jest niezwykle skuteczny i szybki. Wystarczy, że do pustego bębna wrzucić dwie tabletki bez osłonek rozpuszczających się w wodzie. Następnie włączysz pralkę i ustawić temperaturę prania na minimum 60 stopni Celsjusza. Sposób ten zadba nie tylko o czystość bębna, ale też rur, ponieważ wiele tabletek zawiera w sobie sól, która zmiękcza wodę i zapobiega osadzaniu się kamienia. Gotowe pralka czysta bez większego wysiłku.

Tabletka do zmywarki zakonserwuje skutecznie meble ogrodowe

Zdradzimy wam jeszcze jeden trik z wykorzystaniem tabletki do zmywarki, które sprawdzi się wiosną. Do wiadra z gorącą wodą wrzuć jedną tabletkę do zmywarki. Potem przy pomocy gąbki wyczyść tym płynem dokładnie meble ogrodowe. Tabletka do zmywarki posiada właściwości konserwujące, które nie tylko doczyszczą zabrudzone meble, ale także ochronią je przed kurzem i gromadzącym się brudem.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: