Domowe sposoby na łupież - jak się go pozbyć? Ten produkt jest o wiele tańszy niż szampon

Jak pozbyć się łupieżu? Pomóc mogą nie tylko specjalistyczne szampony, ale i produkty, które masz w domu. Są o wiele tańsze i znajdziesz je np. w swojej kuchni. Znamy domowe sposoby na łupież, które cię zaskoczą. Pomogą pozbyć się tego problemu na długo.

Łupież to problem wielu osób. Pojawia się z różnych powodów i nie wygląda estetycznie, a przede wszystkim jest spowodowany złą kondycją skóry głowy. Często pozbycie się go wymaga specjalistycznych szamponów, odżywek i innych produktów, które mogą być kosztowne. Taka terapia dla włosów trwa nawet latami, jeśli odbywa się w nieodpowiedni sposób. Proponujemy dzisiaj domowy sposób na łupież, który może okazać się nie tylko skuteczny, ale i bardzo tani.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak sobie radzić z zimowym łupieżem? O czym trzeba pamiętać? [#HomeBeauty] Wybierz serwis

Domowe sposoby na łupież. Czym jest spowodowana ta przypadłość?

Główną przyczyną łupieżu jest inwazja drożdżopodobnych grzybów Malassezia (Pityrosporum ovale). Osiadają na skórze każdego człowieka i jest to całkowicie normalne - zazwyczaj nie są szkodliwe. Czasem jednak zaczynają się gwałtownie mnożyć i zaburzają równowagę ekosystemu, jakim jest skóra. W ten sposób w wyniku złuszczania na włosach pojawia się biały osad, który nazywamy łupieżem.

Domowe sposoby na łupież, które są tanie i mogą pomóc go zwalczyć na długo

Pierwszym domowym sposobem jest użycie octu. Ten tani produkt pojawia się w niemal każdej kuchni i jest idealny do usuwania zabrudzeń z ubrań, mebli, czy okien. Przydaje się też w walce z łupieżem, jeśli użyjemy go w odpowiedni sposób. Ma on właściwości silnie regenerujące skórę głowy, zatem nakładanie go na włosy zaatakowane przez łupież może być bardzo korzystne. Robiąc płukankę z octu jabłkowego pamiętaj, aby ochronić oczy. Ten zabieg wykonuj co najmniej raz w tygodniu.

Jak pozbyć się łupieżu tanio i skutecznie? Ta metoda cię zaskoczy

Płukanki pomagają na kondycję włosów, a w przypadku łupieżu skuteczne są nie tylko te z octu jabłkowego. Skuteczne mogą okazać się płukanki z mięty, pokrzywy lub melisy oraz kilkuminutowy masaż głowy. Wmasowując szampon, lub płukankę we włosy, pobudzamy cebulki, które odpowiedzialne są też za wzrost włosów. Duże znaczenie w leczeniu łupieżu ma również dieta. Warto urozmaicić ją o cynk, żelazo, magnez oraz witaminy z grupy B. Jedzenie produktów typu fastfood może wpływać na kondycję włosa.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: