Palma wielkanocna - jak zrobić ją w domu? To bardzo proste. Efektowna wiązanka w kilku krokach

Zbliża się Niedziela Palmowa, w którą to wielu z nas uda się do kościoła w celu poświęcenia jednego z nieodłącznych symboli świąt. Gotowa już palma wielkanocna dostępna jest w sprzedaży w kwiaciarniach czy nawet wielu popularnych marketach. Najpiękniejsze bez wątpienia to jednak te przygotowane samodzielnie. Podpowiadamy, jak zrobić to w prosty sposób.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak ograniczyć marnowanie jedzenia w święta? Ekspertka wyjaśnia

Palma wielkanocna ma przypominać nam o wjeździe Jezusa do Jerozolimy, a jednocześnie stanowi symbol zmartwychwstania oraz męki i odkupienia. Tydzień przed Wielkanocą, czyli w Niedzielę Palmową wierni udają się do kościoła, aby je poświęcić. W tym roku dzień ten wypada 10 kwietnia. Jeśli nie macie jeszcze przygotowanej palmy, to zdradzamy sprawdzone sposoby na jej przygotowanie. 

Palma wielkanocna. Jak zrobić ją samodzielnie? 

Przede wszystkim należy zaopatrzyć się dobry sznurek lub drucik i nożyczki, a jeśli będziemy umieszczać dodatkowo jakieś elementy ozdobne przydatny może być klej na gorąco. Istotny jest trzon palmy, który powinien być wytrzymały i dość sztywny. Zgodnie z tradycją powinny być to gałązki wierzby zerwane w Środę Popielcową, gdyż stanowi to symbol nieśmiertelności duszy. Z powodzeniem możemy je jednak zastąpić gałązkami brzozy lub kwitnącą leszczyną. Kilka gałązek składamy ze sobą i dobrze związujemy, a dopiero później stopniowo należy dokładać kolejne ozdoby.

Dodatki do palmy wielkanocnej możesz dobierać dowolnie. Żółte kwiaty wiosenne, suszone rośliny, a nawet zielone gałązki 

Podczas przygotowywania palmy ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Możemy na niej umieścić niemal wszystko. Świetnie zaprezentują się gałązki bazi, borówki czy wrzosu. Urokliwym dodatkiem będą też suszone kwiaty np. kłosy żyta, pszenicy czy dmuszka jajowatego. Oczywiście dużą popularnością cieszą się również żywe rośliny. Warto sięgnąć po te typowo wiosenne, czyli chociażby żonkile lub hiacynty. Jak wykonać efektowną i prostą palmę wielkanocną, zdradziła Klaudia Jachna z ParPassion: 

 

Coraz popularniejsze stają się kwiaty z bibuły do palmy. Sprawdź, jak je wykonać

W Niedzielę Palmową w kościele możemy dostrzec wiele palemek z kwiatami wykonanymi z bibuły. Jest to doskonały pomysł, do którego wykonania możemy zaangażować również dzieci. Tę oryginalną ozdobę przygotujemy w prosty sposób. Potrzebujemy jedynie prostej gałązki, bibuły w różnych kolorach, nożyczek i kleju. Rozpoczynamy od oklejenia gałązki zieloną bibułą. Wycinamy z niej dodatkowo kilkucentymetrowe paski, które nacinamy tak, aby przypominały trawę. Prostokąty wycinamy także z innych kolorów, a następnie składamy je w dzwoneczki przypominające kwiaty i przymocowujemy do palemki za pomocą kleju. 

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: