W jakiej temperaturze prać firanki, żeby nie uległy zniszczeniu? Te sposoby pozwolą ci uniknąć błędów

Firanki to prawdziwa ozdoba każdego wnętrza. Każdy materiał wymaga odmiennego traktowania, sposobu czyszczenia i rodzaju suszenia. W jakiej temperaturze prać firanki, żeby nie uległy zniszczeniu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zasłony wykonane z delikatnych materiałów należy prać ręcznie, aby zmniejszyć ryzyko skurczenia się, zaś zasłony wykonane z ciężkich tkanin można czyścić parą, aby uniknąć długiego procesu suszenia. W jakiej temperaturze najlepiej prać firany?

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Jak prać firanki? Jak powinno wyglądać prawidłowe pranie i o czym należy pamiętać

Przed włożeniem zasłon do pralki należy ustalić, z jakiego materiału są wykonane. Nie wszystkie tkaniny nadają się do tego typu prania. W większości przypadków zasłony znajdujące się w domach są wykonane z lnu, jedwabiu, bawełny lub innych tkanin syntetycznych. Ustalenie, z jakiego materiału wykonane są zasłony, nie tylko mówi nam, czy rzeczywiście można je prać w pralce, ale także określa temperaturę cyklu, jaką należy ustawić. Przed rozpoczęciem cyklu należy pamiętać o jeszcze jednej rzeczy. Należy usunąć ewentualne haczyki do zasłon, aby zapobiec ich odczepieniu się w pralce i zniszczeniu.

W jakiej temperaturze prać firanki? Istnieje kilka opcji

Jeżeli sprawdziłeś wszystkie wstępne informacje, to możesz załadować bęben pralki. Pamiętaj, tylko żeby go nie przeładować, gdyż firany mogą ulec zagnieceniu. Jeśli prane zasłony są kolorowe to pamiętaj, aby włożyć do pralki łapacz kolorów.

  • Jeśli pralka ma specjalny program do prania zasłon, użyj tej funkcji, postępując zgodnie ze wskazówkami na metce i wszelkimi dodatkowymi instrukcjami.
  • Jeśli pralka nie ma funkcji prania zasłon to najlepiej jest robić to w cyklu delikatnym, w temperaturze 30° z suszarką wirującą ustawioną na 600. Po zakończeniu cyklu należy rozwiesić zasłony do wyschnięcia, unikając nadmiernych zagnieceń i dbając o ich jak najszybsze wyprasowanie, najlepiej gdy są jeszcze lekko wilgotne.
  • Białe zasłony można prać w temperaturze 40°, podczas gdy delikatne zasłony syntetyczne należy prać w temperaturze 30°; lniane i jedwabne zasłony stanowią jednak wyjątek od tej reguły, ponieważ są delikatniejszymi tkaninami i muszą być traktowane jako takie.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: