Masz dość prania dywanu? Wrzuć go do tej mieszanki i obserwuj jak pierze się sam. Produkty masz w domu

Pranie dywanu to czynność, która nie należy do przyjemnych. Jednak na stronie Pinterest możemy znaleźć ciekawy filmik ułatwiający to zadanie. Nie będziesz musiała wkładać w tę czynność żadnego wysiłku. Dzięki tej mieszance, która stworzysz samodzielnie w domu, dywan upierze się sam.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Każdy, kto w swoim domu posiada lub posiadał dywan, wie jakim nieprzyjemnym zadaniem jest jego pranie. Wymaga to dużo siły i jest bardzo czasochłonne. Okazuje się, jednak że można to zrobić dużo prościej.

Zobacz wideo Trzy skuteczne, domowe myki na czyszczenie różnych plam na dywanach

MaffashionMaffashion wprawiła fanów w osłupienie: wyglądasz kosmicznie

Ten filmik podbija stronę Pinterest. Skuteczny sposób na pranie dywanu bez wysiłku

Na stronie Pinterest możemy zobaczyć wiele ciekawych filmików i profili. Na jednym z nich o nazwie „Felicia’s Inspirations", który jest obserwowany przez ponad 386 tys. osób, możemy zobaczyć ciekawe nagranie. Widzimy na nim, jak w bardzo szybki i łatwy sposób prany jest dywan. Kobieta robi to bez większego wysiłku a jedynie przy użyciu specjalnej mieszanki różnych środków czystości, które wrzuca do wanny. Następnie wkładany jest do niej dywan.

Dzięki tej mieszance dywan upierze się sam. Stworzysz ją z substancji, które masz w domu

W filmiku podana jest dokładna instrukcja, krok po kroku co należy dodać do wanny w połowie wypełnionej wodą. Oto lista:

  • dwie kapsułki do prania z rozpuszczalną powłoką
  • proszek do prania: 1 większa miarka
  • środek odplamiający: 1 łyżka
  • soda oczyszczona: jednak większa miarka
  • płyn do płukania lub perełki zapachowe: jedna miarka

Jak wyczyścić pralkęJak wyczyścić piekarnik i pralkę jednym specyfikiem? Skuteczny sposób

Jak prawidłowo uprać dywan w ten prosty sposób? Oto instrukcja

W momencie gdy mamy już wannę zapełnioną do połowy wodą i umieszczone w niej wszystkie substancje musimy je wymieszać do rozpuszczenia. Następnie wkładamy do tej mieszanki nasz dywan i delikatnie go rozkładamy tak, aby w całości zmieścił się w wodzie. Co jakiś czas możemy do niego zajrzeć i obserwować jak zmienia się kolor wody. Po upływie 2 godzin możemy go wyciągnąć i cieszyć się czystym dywanem.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: