Masz dość prania dywanu? Wrzuć go do tej mieszanki i obserwuj jak pierze się sam. Produkty masz w domu

Pranie dywanu to czynność, która nie należy do przyjemnych. Jednak na stronie Pinterest możemy znaleźć ciekawy filmik ułatwiający to zadanie. Nie będziesz musiała wkładać w tę czynność żadnego wysiłku. Dzięki tej mieszance, która stworzysz samodzielnie w domu, dywan upierze się sam.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Każdy, kto w swoim domu posiada lub posiadał dywan, wie jakim nieprzyjemnym zadaniem jest jego pranie. Wymaga to dużo siły i jest bardzo czasochłonne. Okazuje się, jednak że można to zrobić dużo prościej.

Zobacz wideo Trzy skuteczne, domowe myki na czyszczenie różnych plam na dywanach

Ten filmik podbija stronę Pinterest. Skuteczny sposób na pranie dywanu bez wysiłku

Na stronie Pinterest możemy zobaczyć wiele ciekawych filmików i profili. Na jednym z nich o nazwie „Felicia’s Inspirations", który jest obserwowany przez ponad 386 tys. osób, możemy zobaczyć ciekawe nagranie. Widzimy na nim, jak w bardzo szybki i łatwy sposób prany jest dywan. Kobieta robi to bez większego wysiłku a jedynie przy użyciu specjalnej mieszanki różnych środków czystości, które wrzuca do wanny. Następnie wkładany jest do niej dywan.

Dzięki tej mieszance dywan upierze się sam. Stworzysz ją z substancji, które masz w domu

W filmiku podana jest dokładna instrukcja, krok po kroku co należy dodać do wanny w połowie wypełnionej wodą. Oto lista:

  • dwie kapsułki do prania z rozpuszczalną powłoką
  • proszek do prania: 1 większa miarka
  • środek odplamiający: 1 łyżka
  • soda oczyszczona: jednak większa miarka
  • płyn do płukania lub perełki zapachowe: jedna miarka

Jak prawidłowo uprać dywan w ten prosty sposób? Oto instrukcja

W momencie gdy mamy już wannę zapełnioną do połowy wodą i umieszczone w niej wszystkie substancje musimy je wymieszać do rozpuszczenia. Następnie wkładamy do tej mieszanki nasz dywan i delikatnie go rozkładamy tak, aby w całości zmieścił się w wodzie. Co jakiś czas możemy do niego zajrzeć i obserwować jak zmienia się kolor wody. Po upływie 2 godzin możemy go wyciągnąć i cieszyć się czystym dywanem.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: