Tusz do rzęs do zamaskowania odrostów. Czy ten trik naprawdę działa? Efekt może zdziwić

Regularne wizyty u fryzjera wiążą się ze sporymi wydatkami oraz poświęconym czasem. Nie każdy jednak może sobie na to pozwolić ze względu na różne czynniki. Okazuje się, że istnieje sposób na szybkie zamaskowanie widocznych odrostów przy pomocy tuszu do rzęs. Na czym polega trik?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie masz czasu na długą wizytę u swojego fryzjera, a odrosty są coraz bardziej widoczne? Możesz awaryjnie wypróbować lifehack influencerek beauty. Produkt, który się przyda, z pewnością masz już w swojej kosmetyczce.

Zobacz wideo Margaret ścięła włosy i pofarbowała na rudo. Podzieliła się nagraniami z wizyty u fryzjera

Tusz do rzęs do zamaskowania odrostów? Na czym polega ten lifehack?

Koloryzacja w salonie fryzjerskim może kosztować fortunę, zwłaszcza jeśli masz kolor naturalny i potrzebujesz tylko poprawić odrosty. Jeśli masz jasne włosy, które są pofarbowane na ciemny kolor, to szybkie pokrycie ich tuszem do rzęs może Ci pomóc. Zacznij od wybrania odpowiedniego odcienia tuszu do rzęs z jak najbardziej gęstą szczoteczką. Staraj się to robić delikatnie, gdyż łatwo o wkręcenie się szczoteczki we włosy. Najlepiej dokładnie muskaj strefy, które chcesz zamaskować przy pomocy tuszu. Następnie całość przeczesz. Sposób sprawdzi się, jeżeli nie będziemy dotykać dłońmi włosów i nie będzie akurat deszczowej aury. Może się to skończyć nieestetycznymi plamami.

Kiedy najlepiej stosować tusz do rzęs do zamaskowania odrostów? 

Rozwiązanie, jakim jest tuszowanie odrostów przy pomocy produktu do rzęs to zdecydowanie alternatywna opcja. Taki sposób sprawdzi się w awaryjnych sytuacjach na krótką okazję z dobrą aurą pogodową. Nie jest to sposób na codzienne użytkowanie, ale jeśli twój tusz do rzęs pasuje do koloru włosów, a ty masz mało pieniędzy lub jesteś w trudnej sytuacji-czemu nie?

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: