Tego nie powinnaś prać w pralce. Możesz nawet nie wiedzieć, że popełniasz błąd i niszczysz ubrania

Pralka niezwykle ułatwia nam życie. Niestety odruchowo potrafimy wrzucić do niej coś, co nie powinno być w niej prane. Istnieje kilka elementów naszej garderoby, które nigdy nie powinny się tam znaleźć, ponieważ pralka może je szybko zniszczyć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mało kto wie, że już w 1858 roku opatentowano pierwszą pralkę rotacyjną, czyli obrotowa. W 1874 roku powstała pralka mająca zastosowanie głównie w gospodarstwach domowych. I to właśnie od wtedy to urządzenie małymi krokami wkraczało w codzienności ludzi na całym świecie. Urządzenia tego używamy na co dzień i nie zdajemy sobie nawet sprawy, że możemy prać w niej rzeczy, które nigdy nie powinny się w niej znaleźć.

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Tego nie powinnaś prać w pralce: biustonosz

Staniki usztywnione pod żadnym pozorem nie powinny być prane mechanicznie. Nasza pralka może je bardzo szybko zdeformować. Warto też przyjrzeć się tym bardziej miękkim modelom nieusztywnianym i sportowym. Najczęściej są one bardzo delikatne i lepiej nie prać ich za pomocą pralki automatycznej, aby nie uszkodzić np. koronki. Dla upewnienia się możesz zawsze sprawdzić, czy na metce stanika widnieje symbol pralki automatycznej.

Czego nie można prać w pralce? Nie umieszczaj tam garnituru

Jeżeli my albo nasz mężczyzna posiadamy drogi garnitur lepiej nie prac go w pralce. Najlepszym sposobem na jego wyczyszczenie jest oddanie go do pralni chemicznej. Największy problem podczas jego prania stanowi delikatny materiał, z jakiego jest wykonany. Podczas prania mechanicznego możesz go po prostu uszkodzić lub zniszczyć. Zawsze warto sprawdza metkę ubrania przed praniem.

Kurtki skórzane damskie tak jak i inne ubrania ze skóry nigdy nie powinny znaleźć się w pralce 

Przed włożeniem skórzanych elementów garderoby do pralki powinnaś wiedzieć, że materiał ten podczas prania w pralce może się odkształcić, odbarwić, a nawet popękać. Powodem tych zniszczeń jest często zbyt wysoka temperatura i detergenty używane do prania. Skórzaną kurtkę lub spodnie powinno się czyścić jedynie za pomocą wilgotnej ściereczki.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: