Sposoby na porysowaną płytę indukcyjną by lśniła i wyglądała jak nowa. Te metody są tanie i bezpieczne

Płyty indukcyjne mogą ulec zarysowaniu, nawet jeśli przesuniemy patelnię lub garnek. Jak usunąć powierzchniowe i głębokie zarysowania z płyty grzewczej? Te sposoby mogą okazać wyjątkowo pomocne.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Płyta indukcyjna łatwo może ulec zarysowaniom, lecz dobrze jest pamiętać czego nie robić, żeby ich uniknąć. Należy nie przesuwać patelni tam i z powrotem nad palnikiem, a podczas gotowania na szklanym blacie używać wyłącznie garnków i patelni z gładkim dnem. Ale jeżeli zarysowania już są, to co możemy z nimi zrobić?

Dorota GardiasKardigan damski Doroty Gardias podbija internet. "Gdzie mogę go kupić?"

Zobacz wideo Kuchenne katastrofy. Jak uratować zbyt słoną lub za tłustą zupę? Jak wyczyścić przypalony garnek?

Sposób na porysowaną płytę indukcyjną? Biała pasta do zębów to skuteczna metoda

Powierzchowne zarysowania indukcyjnych płyt kuchennych można usunąć za pomocą pasty do zębów. Jest to najczęstsza wskazówka. Biała pasta do zębów powinna być jak najbardziej podstawowa. Ta technika nie sprawdzi się w przypadku żelowej lub kolorowej pasty do zębów. Aby naprawić płytki, które są uszkodzone, można po prostu zastosować pastę do zębów. Użyj czystej, suchej szmatki, aby delikatnie usunąć zarysowania. Aby usunąć resztki pasty do zębów, można użyć wilgotnej gąbki. Na koniec pozostaw do wyschnięcia.

dodatki do domu z PepcoStylowe dodatki do domu z Pepco zachwycają ceną. Podobne w Sinsay i Ikea

Sposób na porysowaną płytę indukcyjną? Sięgnij po sodę oczyszczoną

Zmieszaj wodę z sodą oczyszczoną do uzyskania pasty. Nie używaj jej zbyt dużo, wystarczy łyżka stołowa. Dokładnie wymieszaj mieszaninę, aby uniknąć grudek. Użyj suchej, czystej szmatki, aby zanurzyć jeden róg w roztworze. Delikatnie wyszoruj zadrapania. Aby nadać skórze połysk, upewnij się, że masz wystarczająco dużo materiału, aby utworzyć okręgi.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: