Twoje ulubione skarpetki znikają w pralce? Wiemy, gdzie można je znaleźć i jak rozwiązać ten problem

Jeżeli zaczynasz się zastanawiać czy przypadkiem twoja pralka nie żywi się twoimi skarpetkami to mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Wiemy, gdzie możesz odnaleźć swoje zguby i co zrobić, aby więcej nie ginęły.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Każdy, kto zrobił pranie, chociaż kilka razy w swoim życiu a tym bardziej panie domu, które robią to prawie codziennie, znają problem znikających skarpet. Jest on uciążliwy i bardzo zagadkowy. Postaramy się dziś wyjaśnić gdzie szukać zguby.

Zobacz wideo Śliskie podłogi? Zobacz, co zrobić aby twoje dziecko mogło bezpiecznie biegać po domu

Katarzyna Cichopek Kostium kąpielowy Cichopek to "petarda!" Kosztuje ponad 1 tys. zł

Gdzie znikają skarpetki w pralce? Odpowiedz czasem jest prosta

Jeżeli notorycznie spotykasz się z problemem zaginięć skarpetek, winowajcą może okazać się nieszczelny fartuch zwany inaczej kołnierzem lub po prostu uszczelką. Jest to ten szeroki, gumowy pierścień uszczelniający połączenie pomiędzy komorą bębna a oknem wsadu. Niestety w sytuacji gdy uszczelka ta się wyrobi, to wtedy mogą do niej bez problemu wpadać drobne rzeczy w tym właśnie skarpetki. W tej sytuacji konieczna jest jego wymiana.

Gdzie szukać skarpet w pralce? One lubią bawić się w chowanego

Dobrym nawykiem podczas wywieszania prania może okazać się dokładne sprawdzanie kieszeni naszych ubrań. Podczas prania codziennych rzeczy wspólnie z naszymi skarpetkami mogą one wpychać się w różne zakamarki. Jedną z ulubionych kryjówek bywają też pościele czy prześcieradła z gumką. Polecamy upewnić się, czy aby na pewno nie zawędrowały tam za przygodą zaginione skarpetki.

Co się dzieje z zaginionymi skarpetkami: czytelnicy mają zaskakujące spostrzeżenia

Nasi czytelnicy mają ciekawe teorie na temat zaginionych skarpetek:

Teoria obalona. Zmieniliśmy pralkę na ładowaną od góry, bez wspomnianego kołnierza, a skarpetki nie przestały znikać. Założyliśmy, że mieszka z nami jednonóg, a kolejne znikające przedmioty pozwoliły na analizę zwyczajów tego tajemniczego stworzenia...
Moje wracają pod postacią dodatkowych pokrywek na plastikowe pojemniki! Mam już ich chyba z 15!
Owszem, różne przedmioty, o których się mówi, że je diabeł ogonem nakrył, znikają w innym wymiarze. Opisał to dawno temu Janusz A. Zajdel w opowiadaniu "Ogon diabła". Jednak nie dotyczy to skarpetek, które są po prostu makroskopowymi obiektami kwantowymi. Mogą zatem ulegać teleportacji kwantowej, co nie powinno dziwić, bo jako fermiony podlegają zakazowi Pauliego.

Tego nie powinnaś prać w pralce. Możesz nawet nie wiedzieć, że popełniasz ten błąd i niszczysz swoje ubrania Tego nie powinnaś prać w pralce. Przez ten błąd niszczysz ubrania

Jak pozbyć się problemu znikających skarpet?

Jeżeli chcemy raz na zawsze pozbyć się problemu znikających skarpetek, warto zainwestować w woreczek do prania bielizny. Od teraz wszystkie skarpety przed praniem umieszczaj w wyżej wspomnianym woreczku, a już nie powinny ginąć.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: