Kiedy sadzić cebulę? Ten czas jest najlepszy. Będzie miał wpływ na wielkość rośliny

Większość najlepszych dań na świecie zawiera cebulę. Roślina ta jest jednym z najbardziej wszechstronnych warzyw kuchennych, a ta wszechstronność sprawia, że jest świetną propozycją do uprawy w ogrodzie. Kiedy sadzić cebulę?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Największym kluczem do sukcesu w uprawie cebuli jest dokładne określenie czynników, takich jak: czas. Sprawdź, o czym należy pamiętać, zanim ją posadzisz. 

Zobacz wideo Czas na urlop! Jak zabezpieczyć na ten czas swoje rośliny? Jak się spakować? Jak przechowywać pieniądze?

Dorota Gardias Kardigan damski Doroty Gardias podbija internet. "Gdzie mogę go kupić?"

Kiedy sadzić cebulę: najlepsza pora roku na sadzenie rośliny?

Jeśli chodzi o temperatury, to cebula jest rośliną na nie odporną. Może rosnąć niemal o każdej porze roku. Większość osób sadzi ją wczesną wiosną, aby uzyskać zbiory wczesnym latem. Inni wysiewają nasiona późnym latem lub wczesną jesienią, aby uzyskać przezimowane zbiory wiosenne. Najważniejszą rzeczą, o której należy wiedzieć przy ustalaniu terminu sadzenia cebuli, jest długość dnia, w którym rośliny będą się rozrastać. Aby uformować odpowiednie cebule, roślina potrzebuje określonej liczby godzin światła dziennego w ciągu sezonu wegetacyjnego. Oznacza to, że nawet jeśli w szklarni przez całą zimę będzie panowała odpowiednia temperatura, to nie uda się wyhodować rośliny.

jak prać ręczniki Jak prać ręczniki, żeby były puszyste i pachnące? Proste sposoby

Jak późno w roku można sadzić cebulę? Okres ma znaczenie

Im dłużej zwleka się z sadzeniem cebuli na wiosnę, tym mniejsze będą rośliny w momencie rozpoczęcia cebulkowania, co oznacza mniejsze cebule. Jeśli będziesz zwlekać zbyt długo, rośliny nie zdążą dojrzeć. W przypadku sadzenia wiosennego zalecamy sadzenie cebuli na starcie lub w gruncie nie później niż na miesiąc przed ostatnimi przymrozkami. W przypadku sadzenia jesiennego z myślą o wiosennych zbiorach w przyszłym roku można wysadzić nasiona późnym latem, czyli jakieś 6-8 tygodni przed pierwszymi przymrozkami.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: