Kiedy sadzić cebulę? Ten czas jest najlepszy. Będzie miał wpływ na wielkość rośliny

Większość najlepszych dań na świecie zawiera cebulę. Roślina ta jest jednym z najbardziej wszechstronnych warzyw kuchennych, a ta wszechstronność sprawia, że jest świetną propozycją do uprawy w ogrodzie. Kiedy sadzić cebulę?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Największym kluczem do sukcesu w uprawie cebuli jest dokładne określenie czynników, takich jak: czas. Sprawdź, o czym należy pamiętać, zanim ją posadzisz. 

Zobacz wideo Czas na urlop! Jak zabezpieczyć na ten czas swoje rośliny? Jak się spakować? Jak przechowywać pieniądze?

Kiedy sadzić cebulę: najlepsza pora roku na sadzenie rośliny?

Jeśli chodzi o temperatury, to cebula jest rośliną na nie odporną. Może rosnąć niemal o każdej porze roku. Większość osób sadzi ją wczesną wiosną, aby uzyskać zbiory wczesnym latem. Inni wysiewają nasiona późnym latem lub wczesną jesienią, aby uzyskać przezimowane zbiory wiosenne. Najważniejszą rzeczą, o której należy wiedzieć przy ustalaniu terminu sadzenia cebuli, jest długość dnia, w którym rośliny będą się rozrastać. Aby uformować odpowiednie cebule, roślina potrzebuje określonej liczby godzin światła dziennego w ciągu sezonu wegetacyjnego. Oznacza to, że nawet jeśli w szklarni przez całą zimę będzie panowała odpowiednia temperatura, to nie uda się wyhodować rośliny.

Jak późno w roku można sadzić cebulę? Okres ma znaczenie

Im dłużej zwleka się z sadzeniem cebuli na wiosnę, tym mniejsze będą rośliny w momencie rozpoczęcia cebulkowania, co oznacza mniejsze cebule. Jeśli będziesz zwlekać zbyt długo, rośliny nie zdążą dojrzeć. W przypadku sadzenia wiosennego zalecamy sadzenie cebuli na starcie lub w gruncie nie później niż na miesiąc przed ostatnimi przymrozkami. W przypadku sadzenia jesiennego z myślą o wiosennych zbiorach w przyszłym roku można wysadzić nasiona późnym latem, czyli jakieś 6-8 tygodni przed pierwszymi przymrozkami.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: