Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Nie możemy zaprzeczyć temu, że w Polsce uwielbiamy czekoladę. A w związku, z tym że lubimy obchodzić też nietypowe święta mamy też swój dzień czekolady. Co ciekawe nie jest to tylko jedna data. Tylko w naszym kraju moglibyśmy mówić o dwóch takich dniach, ale na świecie jest ich znacznie więcej.
W samej Polsce możemy mówić o dwóch wyjątkowych dniach, podczas których nie ograniczamy się w słodkościach. Pierwszy Dzień Czekolady wypada już za kilka dni, bo 12 kwietnia i jest to typowo polskie święto. Jest jednak jeszcze jedna data warta zauważenia. Marka E.Wedel Dzień Czekolady obchodzi 4 września, aby pielęgnować historię i tradycję zapoczątkowaną przez rodzinę Wedlów.
Międzynarodowy dzień czekolady wcale nie wypada tego samego dnia co w Polsce. Czekolada obchodzi swoje święto 7 lipca. Choć nazwa może mylić, dzień ten nie jest międzynarodowy, ale europejski. Wszystko dlatego, że właśnie tego dnia wypada rocznicy wprowadzenia czekolady do Europy.
W USA Narodowy Dzień Czekolady ochodzony jest 28 października. Natomiast Amerykańskie Narodowe Stowarzyszenie Cukierników organizuje Międzynarodowy, świętuje 13 września.
Kraje Afryki Zachodniej datę tą wyznaczyły na 14 lutego, natomiast na Łotwie obchodzi się je w dniu 11 lipca. Znane także są dni czekolady:
Ostatnią ciekawą datą związaną z czekoladą jest 16 grudnia. Obchodzony jest wtedy Dzień Pokrywania Czekoladą Czegokolwiek.
Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina