Kiedy obchodzimy światowy dzień czekolady 2022? Okazuje się, że święto to w Polsce ma inną datę

Dzień czekolady 2022 zbliża się coraz większymi krokami, ale tylko dla Polaków. Wszystko dlatego, że na świcie wyznaczone są zupełnie inne daty, podczas których ludzie objadają się czekoladą. Co ciekawsze dat tych można wymienić kilka. To prawdziwy raj dla łasuchów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie możemy zaprzeczyć temu, że w Polsce uwielbiamy czekoladę. A w związku, z tym że lubimy obchodzić też nietypowe święta mamy też swój dzień czekolady. Co ciekawe nie jest to tylko jedna data. Tylko w naszym kraju moglibyśmy mówić o dwóch takich dniach, ale na świecie jest ich znacznie więcej.

Dzień czekolady 2022 w Polsce. Niedługo będziemy świętować

W samej Polsce możemy mówić o dwóch wyjątkowych dniach, podczas których nie ograniczamy się w słodkościach. Pierwszy Dzień Czekolady wypada już za kilka dni, bo 12 kwietnia i jest to typowo polskie święto. Jest jednak jeszcze jedna data warta zauważenia. Marka E.Wedel Dzień Czekolady obchodzi 4 września, aby pielęgnować historię i tradycję zapoczątkowaną przez rodzinę Wedlów.

Kiedy obchodzimy światowy dzień czekolady 2022?

Międzynarodowy dzień czekolady wcale nie wypada tego samego dnia co w Polsce. Czekolada obchodzi swoje święto 7 lipca. Choć nazwa może mylić, dzień ten nie jest międzynarodowy, ale europejski. Wszystko dlatego, że właśnie tego dnia wypada rocznicy wprowadzenia czekolady do Europy.

Dzień czekolady w innych krajach. Jest ich wiele

W USA Narodowy Dzień Czekolady ochodzony jest 28 października. Natomiast Amerykańskie Narodowe Stowarzyszenie Cukierników organizuje Międzynarodowy, świętuje 13 września. 
Kraje Afryki Zachodniej datę tą wyznaczyły na 14 lutego, natomiast na Łotwie obchodzi się je w dniu 11 lipca. Znane także są dni czekolady:

  • gorzkiej- 10 stycznia
  • mlecznej- 28 lipca
  • białej-22 września

Ostatnią ciekawą datą związaną z czekoladą jest 16 grudnia. Obchodzony jest wtedy Dzień Pokrywania Czekoladą Czegokolwiek.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: