Jak odświeżyć biały obrus przed Wielkanocą? Genialny trik za 2 zł

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Większość z nas już teraz rozpoczęła przygotowania. Już za chwilę wyciągniemy świąteczne ozdoby i będziemy zastanawiać się jak przystroić nasz dom na tę specjalną okazję. Zwykle na stół kładziemy biały obrus. Dobrym pomysłem jest odświeżenie go przed świętami. Jak to zrobić?

Więcej artykułów z domowymi trikami znajdziecie na Gazeta.pl

Dekoracja świątecznego stołu jest jednym z elementów Wielkanocy. Na tę specjalną okazję doskonale sprawdzi się biały obrus. Niestety czasem zdarza się, że przez jego długie nieużytkowanie traci on swój pierwotny kolor i staje się lekko szary. Dobrze jest go zatem odświeżyć i przywrócić dawny blask. Istnieje kilka domowych sposobów, które wam w tym pomogą. W tym artykule przedstawimy jeden z nich. 

Zobacz wideo

Domowe triki na śnieżnobiały obrus

Biały obrus jest idealną dekoracją na różne okazje. Jest elegancki i pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i tych bardziej klasycznych. Jeżeli chcesz, by zawsze wyglądał dobrze i służył ci przez kolejne lata, to sięgnij po ten sprawdzony sposób. Przyda ci się do tego kwasek cytrynowy, który jest produktem uniwersalnym, ogólnodostępnym i przede wszystkim tanim. 

Do miski z ciepłą wodą wsyp opakowanie wcześniej wspomnianego kwasku cytrynowego. Następnie w takim roztworze moczymy obrus przez całą noc. Kolejnym krokiem jest wsadzenie go do pralki i ustawienie odpowiedniego programu prania. Kwasek cytrynowy ma silne właściwości wybielające, które z pewnością poradzą sobie nawet z uporczywymi zabrudzeniami. Po tych wszystkich czynnościach obrus powinien wyglądać jak nowy. 

Jeśli akurat nie macie tego produktu pod ręką, to możecie skorzystać z innego domowego sposobu na śnieżnobiały obrus. Jest nim soda oczyszczona, która ma silne działanie antybakteryjne. Ten produkt świetnie poradzi sobie z plamami czy innymi zabrudzeniami. Proces wybielania wygląda dokładnie tak samo jak przy kwasku cytrynowym. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: