Chcesz, żeby twój związek był trwały i szczęśliwy? Wypróbuj zasadę 5C. Efekty mogą zaskoczyć

Początki niemal zawsze są idealne, jednak kiedy relacja wkracza na kolejne etapy, nie jest już tak kolorowo? Mimo drobnych turbulencji, które pojawiają się w każdym związku, istnieje sposób, dzięki któremu zbudować może naprawdę udaną oraz trwałą relację. Nie słyszałaś nigdy o zasadzie 5C? Najwyższa pora to zmienić!

Więcej o związkach przeczytasz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Pary z 50-letnim stażem o sekretach udanego związku

Stan zakochania to wyjątkowe uczucie, które sprawia, że przez pewien czas widzimy wszystko przez różowe okulary. Jednak wraz z upływem czasu i kolejnymi etapami związku, miłość wygląda nieco inaczej. Dochodzi do kłótni i ostrzejszej wymiany zdań. To moment, w którym wiele osób zaczyna wątpić, czy w ogóle do siebie pasuje. Nikt jednak nie powiedział, że szczęśliwy związek to wyłącznie sielanka. Aby relacja była udana i trwała przez długie lata, obie strony muszą nad tym pracować. Tutaj pomóc może zasada 5C.

Cztery oznaki zbliżającego się końca związku. To wcale nie zdrada Kto płaci na pierwszej randce? "Im więcej zainwestuje, tym bardziej będzie się starał"

Zasada 5C, czyli sposób na udany i trwały związek. Wypróbuj ją, a efekty pozytywnie cię zaskoczą

Nie słyszałaś do tej pory o zasadzie 5C? Najwyższa pora nadrobić zaległości. Metodą na udany związek podzieliła się David Schroeder - terapeuta, który współpracował z wieloma parami przechodzącymi kryzys w związku. To pięć kroków, które stosowane na co dzień, mogą dać naprawdę pozytywne efekty.

  1. "Chemistry" (chemia) -  Chodzi tu nie tylko o namiętności i pożądanie, lecz przede wszystkim nadawanie na tych samych falach. Jeśli obie osoby w związku są jednocześnie swoimi najlepszymi przyjaciółmi, szanse na jego trwałość są dużo większe.
  2. "Common goals" (wspólne cele) - W relacji bardzo ważne jest, by każda ze stron spełniała swoje marzenia i ambicje. Jednak to właśnie wspólne cele  i granie do jednej bramki scala związek.
  3. "Commitment" (zaangażowanie) - Nie ma czegoś takiego, jak związek bez zaangażowania. Każda ze stron powinna zdawać sobie sprawę, że okazywanie uczyć to nie wszystko. Praca nad związkiem, zabieganie o drugą osobę oraz szczerość to fundamenty, o których nie można zapominać.
  4. "Communication" (komunikacja) - To absolutna podstawa, której brak jest jedną z podstawowych przyczyn rozpadu związków. Zamiatanie problemów pod dywan, zamiast konfrontowanie się z nimi na bieżąco powoduje kumulację, która w pewnym momencie staje się tak przytłaczająca, że trudno sobie z tym poradzić. Po prostu rozmawiajcie ze sobą o wszystkim.
  5. "Consensus" (zgoda) - W każdym związku są momenty, gdy jedno chce czegoś innego niż drugie. W takich momentach warto poszukać kompromisu i wypracować rozwiązanie, dzięki któremu każdy będzie zadowolony.

Źródło: yourtango.com.

Dzieli ich 27 lat. Różnica wieku nie była przeszkodą dla miłości Dzieli ich aż 27 lat. Różnica wieku nie była przeszkodą dla ich miłości

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: