Chcesz, żeby twój związek był trwały i szczęśliwy? Wypróbuj zasadę 5C. Efekty mogą zaskoczyć

Początki niemal zawsze są idealne, jednak kiedy relacja wkracza na kolejne etapy, nie jest już tak kolorowo? Mimo drobnych turbulencji, które pojawiają się w każdym związku, istnieje sposób, dzięki któremu zbudować może naprawdę udaną oraz trwałą relację. Nie słyszałaś nigdy o zasadzie 5C? Najwyższa pora to zmienić!

Więcej o związkach przeczytasz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Pary z 50-letnim stażem o sekretach udanego związku

Stan zakochania to wyjątkowe uczucie, które sprawia, że przez pewien czas widzimy wszystko przez różowe okulary. Jednak wraz z upływem czasu i kolejnymi etapami związku, miłość wygląda nieco inaczej. Dochodzi do kłótni i ostrzejszej wymiany zdań. To moment, w którym wiele osób zaczyna wątpić, czy w ogóle do siebie pasuje. Nikt jednak nie powiedział, że szczęśliwy związek to wyłącznie sielanka. Aby relacja była udana i trwała przez długie lata, obie strony muszą nad tym pracować. Tutaj pomóc może zasada 5C.

Zasada 5C, czyli sposób na udany i trwały związek. Wypróbuj ją, a efekty pozytywnie cię zaskoczą

Nie słyszałaś do tej pory o zasadzie 5C? Najwyższa pora nadrobić zaległości. Metodą na udany związek podzieliła się David Schroeder - terapeuta, który współpracował z wieloma parami przechodzącymi kryzys w związku. To pięć kroków, które stosowane na co dzień, mogą dać naprawdę pozytywne efekty.

  1. "Chemistry" (chemia) -  Chodzi tu nie tylko o namiętności i pożądanie, lecz przede wszystkim nadawanie na tych samych falach. Jeśli obie osoby w związku są jednocześnie swoimi najlepszymi przyjaciółmi, szanse na jego trwałość są dużo większe.
  2. "Common goals" (wspólne cele) - W relacji bardzo ważne jest, by każda ze stron spełniała swoje marzenia i ambicje. Jednak to właśnie wspólne cele  i granie do jednej bramki scala związek.
  3. "Commitment" (zaangażowanie) - Nie ma czegoś takiego, jak związek bez zaangażowania. Każda ze stron powinna zdawać sobie sprawę, że okazywanie uczyć to nie wszystko. Praca nad związkiem, zabieganie o drugą osobę oraz szczerość to fundamenty, o których nie można zapominać.
  4. "Communication" (komunikacja) - To absolutna podstawa, której brak jest jedną z podstawowych przyczyn rozpadu związków. Zamiatanie problemów pod dywan, zamiast konfrontowanie się z nimi na bieżąco powoduje kumulację, która w pewnym momencie staje się tak przytłaczająca, że trudno sobie z tym poradzić. Po prostu rozmawiajcie ze sobą o wszystkim.
  5. "Consensus" (zgoda) - W każdym związku są momenty, gdy jedno chce czegoś innego niż drugie. W takich momentach warto poszukać kompromisu i wypracować rozwiązanie, dzięki któremu każdy będzie zadowolony.

Źródło: yourtango.com.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: