Sposób na piękne włosy znajduje się w Twojej kuchni. Jak odmienić ich wygląd za 1 zł? Efekt zaskoczy

Każdy marzy, by mieć zdrowsze i bardziej lśniące włosy. Nie ma potrzeby na wydawanie pieniędzy na drogie produkty do włosów. Klucz do zdrowych i pięknych kosmyków i skóry głowy znajduje się w kuchni.

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Składniki odżywcze zawarte w jajkach mają zbawienny wpływ na wygląd włosów. Jajka są w stanie odświeżyć nawet najbardziej zniszczone włosy. Połączenie jajek z innymi składnikami, takimi jak aloes, olejki eteryczne i sok z cytryny może pomóc w rozwiązaniu konkretnych problemów i zdziałać cuda dla różnych rodzajów włosów.

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Dlaczego warto stosować jajka dla zdrowszych włosów?

Jajka są bogatym w składniki odżywcze dla włosów. Witaminy A i E, biotyna i foliany to tylko niektóre ze składników odżywczych zawartych w jajkach, które pomagają utrzymać gęste i zdrowe włosy. Żółtko jest pełne zdrowych tłuszczów, które pomagają uzupełnić wilgoć i sprawiają, że pasma wyglądają gładko i lśniąco. Jajka przynoszą korzyści nie tylko samej łodydze włosa. Mogą one również zdziałać cuda dla skóry głowy. Nakładanie jajek bezpośrednio na korzenie włosów pomaga dostarczyć mieszkom włosowym bardzo potrzebnych witamin i minerałów. Odżywianie skóry głowy sprawia, że nowe włosy rosną mocniejsze i są mniej podatne na łamanie i wypadanie.

Sposób na piękne włosy: maseczka nawilżająca z jajek

Do przygotowania maseczki nawilżającej na włosy potrzebne Ci będą: 2 jaja, 1 łyżeczka soku z cytryny oraz kilka kropel ulubionego olejku.

 1. Połącz składniki w małej misce.
 2. Ubij widelcem lub trzepaczką do uzyskania piany.
 3. Nałóż na włosy.
 4. Przykryj czepkiem pod prysznic.
 5. Pozostaw na 20 minut.
 6. Umyj włosy szamponem i nałóż odżywkę.

Sposób na piękne włosy: serum na porost włosów

Do przygotowania specjalnego serum na porost włosów potrzebne Ci będą: 1 jajko, 1 łyżka stołowa oleju kokosowego oraz 1 łyżka stołowa żelu aloesowego.

 1. Wymieszaj wszystkie składniki w małej miseczce.
 2. Nałóż na skórę głowy.
 3. Opuszkami palców delikatnie masuj mieszankę u nasady włosów przez 10 minut.
 4. Umyj włosy.
 5. Zastosuj odżywkę dobrej jakości.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: