Koniec z zaciekami. Czyszczenie zlewu domową pastą to absolutny hit. Potrzebujesz tylko dwóch składników

Codzienne mycie naczyń czy wylewanie resztek napojów powodują, że na zlewie mogą powstać nieestetyczne zacieki. Jak się ich pozbyć? Wystarczy domowej roboty pasta, która działa lepiej niż niejeden środek czyszczący. Zdradzamy, jak ją przygotować.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem

Zwykłe środki nie dają sobie rady? Ten niezawodny sposób poradzi sobie z każdym rodzajem zabrudzeń oraz uporczywymi zaciekami. Czyszczenie zlewu, dzięki tej domowej paście nie musi być czasochłonnym i trudnym zadaniem. Jej efekty zaprezentowała tiktokerka tanyahomeinspo. 

Małgorzata Rozenke Fanki wychwalają nowe buty Małgorzaty Rozenek. Ich cena szokuje!

Czyszczenie zlewu domowym sposobem. Ta pasta to hit na TikToku

Po każdym myciu naczyń należy pamiętać o usunięciu ze zlewu osadu przy pomocy gąbki i płynu do naczyń, a następnie wytarciu go do sucha. Jednak raz na dwa tygodnie warto zastosować zarówno na zlew, jak i kran tę domową pastę, która skutecznie poradzi sobie z nieestetycznymi zaciekami i brudem. Potrzebne są do niej jedynie dwa składniki, a mianowicie płyn do mycia naczyń i soda. 

Zazwyczaj jesz je na śniadanie, tym razem zrób maseczkę. Działa lepiej niż krioterapia włosów za 300 zł Ta maseczka działa lepiej niż krioterapia włosów za 300 zł

Jak przygotować domową pastę do sprzątania? Czyszczenie zlewu tą metodą przyniesie zaskakujące efekty

Do miseczki wsypujemy sodę oczyszczoną, a następnie dodajemy płynu do mycia naczyń. Mieszanka ma mieć konsystencję gęstej pasty. Składniki dokładnie mieszamy i za pomocą gąbki lub pędzla pokrywamy cały zlew oraz kran. Zostawiamy na kilka minut. Następnie połówką cytryny wcieramy pastę w powierzchnię. Całość spłukujemy zimną wodą i starannie wycieramy na sucho.

Chcesz, aby zlew odzyskał swój blask? Wykorzystaj dodatkowo olej

Jeśli chcemy, aby powierzchnia zlewozmywaka lśniła jeszcze bardziej, to wystarczy, że sięgniemy po olej. Może to być dowolny olej, który mamy akurat pod ręką np. słonecznikowy czy rzepakowy. Delikatnie smarując nim zlew, przywrócimy mu pierwotny blask. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: