Gęste brwi w dwa tygodnie? To możliwe! Nałóż na nie ten produkt, a efekt cię zaskoczy. Masz go w kuchni

Gęste brwi nie muszą oznaczać wydatku majątku na wizyty u kosmetyczki czy specjalistyczne kosmetyki. Równie imponujący efekt możesz uzyskać w domowym zaciszu za grosze. Wystarczy, że wykorzystasz właściwości tego popularnego warzywa.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Brwi na mydło. Instrukcja krok po kroku

Prosty sposób na naturalne zagęszczenie brwi? Pomocna może okazać się... cebula, a jeszcze dokładniej jej sok. Zawiera on bowiem siarkę, która przyspiesza wzrost włosków. Ta metoda jest banalna, a efekty zadziwiają. 

Tani sposób na gęste brwi? Wykorzystaj cebulę

Choć zapach takiego "domowego olejku" może niektórych odstraszać, to stosując sok z cebuli codziennie, pierwsze efekty zauważymy już po dwóch tygodniach. Wystarczy za pomocą wyciskarki lub blendera wycisnąć sok z połówki cebuli, a następnie nanieść go np. wacikiem na oczyszczone i suche brwi. Delikatnie masujemy brwi przez kilka minut i pozostawiamy sok do wyschnięcia. Na koniec wystarczy go spłukać i gotowe. Trzeba jednak podczas wykonywania zabiegu zachować szczególną ostrożność, aby sok z cebuli nie dostał się do oczu

To nie jedyny sposób na to, jak zagęścić brwi. Warto wypróbować także inne produkty

Doskonałe efekty możemy zauważyć również po regularnym wcieraniu w brwi pełnotłustego mleka. Pozostawiamy je na brwiach na około 20 minut, a następnie spłukujemy. Ta metoda nie tylko pomoże nam zagęścić brwi, ale także je odżywić. 

Najpopularniejszy w pielęgnacji brwi jest jednak olejek rycynowy. Jest to wydatek ok. 10-15 zł. Aplikowany codziennie wieczorem na brwi powoduje szybszy porost włosków oraz ich wzmocnienie. Wszystko to dzięki zawartym w nim kwasom tłuszczowym. Zaleca się, aby olejek rycynowy zostawić na brwiach całą noc. Można przykryć brwi opaską, aby podczas snu go nie zetrzeć. Rano wystarczy zmyć go ciepłą wodą.  

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: