Ten sposób na zmechacone ubrania jest szybki i niezawodny. Wykorzystaj przedmioty z domu

Niestety zmechacenia potrafią pojawić się na naszych ubraniach nawet po jednym praniu i nie jesteśmy w stanie zapobiec ich powstawaniu. Wiemy jednak, jak można szybko się ich pozbyć. Co ciekawe przydatne okazują się przedmioty, o których nigdy nie pomyślelibyśmy w sytuacji usuwania kłaczków.

Interesujesz się modą? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie potrzebujesz specjalnego sprzętu służącego usuwaniu kłaczków z ubrań. W domu każdego z nas znajdują się już przedmioty, które idealnie sprawdzą się w tej funkcji. Przedstawimy dziś jak za ich pomocą szybko i w łatwy sposób usunąć zmechacenia.

Zobacz wideo Sposoby na pogniecione ubrania

To niezawodny sposób na zmechacone ubrania. Wykorzystaj pumeks

Chociaż pumeks zwykle służy do pozbycia się zrogowaciałego naskórka, to równie dobrze sprawdzi się też podczas usuwania kłaczków z ubrań. Wystarczy, że na podłodze czy desce do prasowania rozłożymy sweter, czy bluzę i przytrzymując materiał, delikatnie pociągniemy i wyczeszemy zmechacenia. Jeżeli chcesz zachować ostrożność, zwiń kostkę pumeksu w stare rajstopy i dopiero wtedy pocieraj.

Jak pozbyć się zmechaceń z ubrań? Pomocna okazuje się gąbka do naczyń

Kolejnym przedmiotem, który okazuje się świetny w usuwaniu kłaczków, jest gąbka do mycia naczyń. W tym wypadku zastosowanie ma jej szorstka strona. Aby oczyścić ubranie w ten sposób, wystarczy postępować jak w przypadku powyżej. Rozkładamy ubranie, a następnie delikatnie pocieramy. Kuleczki i kłaczki odczepią się od materiału.

Jak golić ubrania maszynką do golenia? W ten sposób szybko usuniesz się kłaczków

W walce z problemem nieestetycznych kulek świetnie sprawdzi się też jednorazowa maszynka do golenia. W tym przypadku tak jak wcześniej ułóż rzecz na płaskiej powierzchni, a następnie przesuwaj po niej maszynką delikatnymi ruchami. Uważaj, aby nie przeciąć materiału. Nie polecamy jednak metody tej stosować zbyt często, ponieważ małymi krokami prowadzisz do uszkodzenia włókien tworzących materiał.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: