Wsyp do zlewu pół szklanki sody i przykryj odpływ ścierką. Efekty cię zaskoczą

Jak w banalnie prosty sposób uwolnić od uciążliwego domowego problemu, z którym co jakiś czas zmaga się większość z nas? Tiktokerka prwoadząca konto z domowymi poradami podzieliła się trikiem, dzięki któremu można sporo zaoszczędzić. Wypróbuj i ciesz się efektami.

Więcej porad i trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Złamana szminka, wyschnięty tusz? Nie wyrzucaj

Coraz wolniej spływająca woda w zlewie lub wannie i nieprzyjemny zapach wydobywający się z odpływu to znak, że należy jak najszybciej zadziałać. Gromadzą się tam bowiem włosy, osady z kosmetyków, a także resztki jedzenia, a nieustanne odwlekanie w czasie czyszczenie odpływów i rur może skutkować ich silnym zatkaniem. Wówczas trzeba sięgać po silnie żrące detergenty, a nawet wydawać pieniądze na profesjonalną pomoc hydraulika. Aby utrzymać odpływy i rury w czystości, można zastosować domowe sposoby, które są nie tylko skuteczne, lecz także ekologiczne. Jednym z takich trików podzieliła się pewna tiktokerka.

Domowy sposób na udrożnienie odpływu. Wsyp do zlewu sodę oczyszczoną i ciesz się efektem

TikTok jest aktualnie jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. Użytkowniczki oraz użytkownicy dzielą się tam krótkimi, dynamicznie zmontowanymi filmikami, które dotyczą przeróżnych tematów. Znajdziemy tam m.in. układy taneczne, trendy makijażowe, a także domowe triki, o których na przestrzeni lat trochę zapomniano, jednak z pewnością doskonale znają je nasze mamy oraz babcie. Jedna z tiktokerek, która prowadzi profil z domowymi poradami, podzieliła się sposobem na wolno spływającą wodę w zlewie. 

Wystarczy wlać do odpływu łyżeczkę płynu do naczyń, wsypać pół szklanki sody oczyszczonej i zalać dwoma szklankami octu. Następnie przykryć odpływ ściereczką i odczekać około 10 minut. Na koniec spłukać wszystko gorącą wodą i gotowe. Po takim zabiegu, resztki zalegające w rurach zostaną usunięte. 

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: