Jak czyścić szczotkę do włosów? Ta czynność może mieć wpływ na ich wygląd i stan skóry głowy

Wszyscy wiedzą, że należy czyścić pędzle do makijażu, ale z jakiegoś powodu często zapomina się o szczotkach do włosów. Oto sposób na skuteczne czyszczenie w kilka minut. Dlaczego warto o tym pamiętać i z czym wiąże się korzystanie z brudnej szczotki?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pomijanie regularnego mycia uniemożliwia prawidłowe działanie szczotki do włosów, ponieważ każde pociągnięcie brudnej szczotki powoduje ponowne osadzenie się osadu na pasmach i skórze głowy. To z kolei utrudnia rozczesywanie kosmyków. Jak wyczyścić szczotkę do włosów?

Dorota Gardias Kardigan damski Doroty Gardias podbija internet. "Gdzie mogę go kupić?"

Zobacz wideo Jak dbać o skórę i włosy jesienią? Podpowiada nasza makijażystka

Dlaczego trzeba często czyścić szczotkę do włosów? Konsekwencje mogą zdziwić

Jak wszystkie narzędzia do pielęgnacji, szczotki do włosów brudzą się przy częstym używaniu, zwłaszcza jeśli regularnie stosujesz produkty do stylizacji włosów. Wraz z kępkami połamanych włosów i resztkami produktów, na szczotce mogą gromadzić się roztocza, martwe komórki skóry i oleje. Ta wszystkie rzeczy mogą stanowić pożywkę dla wszelkiego rodzaju bakterii i drożdżaków. Ryzyko infekcji jest wysokie i może powodować suchość i swędzenie skóry głowy, a także przyspieszać przetłuszczanie się włosów.

Koniec z zaciekami. Czyszczenie zlewu tą domową pastą to absolutny hit. Potrzebujesz tylko dwóch składników Koniec z zaciekami. Czyszczenie zlewu tą domową pastą to absolutny hit

Jak czyścić szczotkę do włosów? Krok po kroku

  1. Wstępnie oczyść szczotkę - wybierz włosy i brud ze szczotki. Usuń jak najwięcej włosów, gdyż ułatwi to mycie szczotki. Po zakończeniu wybierania lekko stuknij nią o kosz na śmieci. Usuwając dużą ilość włosów i większe kępki kurzu, możesz łatwo pozbyć się mniejszych drobinek, stukając w tył szczotki. 
  2. Umyj lub namocz szczotkę do włosów - napełnij zlew lub miskę ciepłą wodą i dodaj do niej niewielką ilość szamponu oczyszczającego lub płynu do mycia rąk o działaniu antybakteryjnym. Pozostaw szczotkę do włosów do namoczenia na około 5 minut, a następnie dokładnie umyj. Użyj nieużywanej szczoteczki do zębów, aby delikatnie wyczyścić uporczywe zanieczyszczenia.
  3. Dobrze wypłucz, a następnie wysusz na powietrzu - jeśli właśnie umyłaś szczotkę, dobrze jest pozwolić jej wyschnąć na ręczniku, włosiem do dołu. W ten sposób woda, która pozostała w poduszce, powinna wydostać się na zewnątrz.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: