Te koty domowe są najdroższe na świecie! Tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na takiego pupila

Marzy ci się puchaty przyjaciel w domu? Taka przyjemność może cię słono kosztować! Poznaj najdroższe koty domowe na świecie, których właścicielami mogą być tylko nieliczni. Cena takiego pupila zwala z nóg, a oryginalny wygląd budzi zachwyt.

Koty towarzyszą ludziom od lat. Już w starożytnym Egipcie pojawiały się na hieroglifach i ozdabiały piramidy. Zazwyczaj chodzą własnymi ścieżkami, ale to właśnie ich niezależność jest wyjątkowa i sprawia, że wiele osób decyduje się na ich towarzystwo w domu. Puchaci przyjaciele potrafią nie tylko odwrócić się i pomachać ogonem, ale też przyjść na kolana i słodko zamruczeć. Jeśli mowa już o mruczeniu - pospolity "Mruczek" ze schroniska nie kosztuje wiele, jednak jeśli zapragniesz oryginalnego kota o wyjątkowym umaszczeniu, cena może cię zaskoczyć. Poznaj najdroższe koty.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Psy i koty 3. Łapa w łapę" [ZWIASTUN]

Najdroższe koty na świecie. Najpopularniejsze z nich - koty bengalskie

Koty bengalskie bardzo często pojawiają się na wystawach kotów. Alternatywnie nazywane bywają leopardetą. Charakteryzuje je dość krótka sierść w kolorze rudobrązowym i czarne centki, które mogą przypominać dzikie gatunki ich większych krewnych. Rasa powstała na skutek skrzyżowania kota domowego z dzikim kotem bengalskim. To zwierzę o ogromnych pokładach energii, niezwykle ekspresyjne, ale i przyjacielskie. Cena kota bengalskiego z hodowli waha się od 2000 do 7000 złotych. 

 

Najdroższe koty domowe -  Peterbald. Ich uszy są niezwykle urocze!

Ratunkiem dla alergików, którzy uczuleni są na kocią sierść, są koty o bardzo krótkiej sierści, takie jak np. koty Peterbald. Charakteryzuje ich nie tylko owłosienie, ale i specyficzny kształt uszu. Są dosyć duże, rozłożyste i szpiczaste. To odmiana kotów syjamskich, która wyhodowana została w Rosji. Zazwyczaj mają umaszczenie jednolite w odcieniach szarości. Cena? Od 6 tys. do 10 tys. złotych.

 

Najdroższe koty domowe o białym umaszczeniu. Kahao manee to sama słodycz!

Koty khao manee to rasa, która wywodzi się z Tajlandii i oznacza „biały diament". Koty są zazwyczaj niewielkie, ale to, co je wyróżnia to śnieżnobiałe, choć dość krótkie umaszczenie. Uwagę przykuwają oczy, ponieważ bywa, że mają je w aż dwóch kolorach! Dokładniej - niebiesko pomarańczowe. Są wyjątkowo urokliwe i przyjacielskie. Ich cena może zaskoczyć. Kosztują nawet 60 tys. złotych!

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: