Dzień Czekolady 2022: kiedy obchodzimy go w Polsce? Sprawdzony przepis na fit czekoladę z orzechami

Dzień Czekolady 2022 w zależności od kraju ma różną datę. Jednak już lada moment będziemy świętować go w Polsce. Warto przygotować się na tę okazję. Znaleźliśmy przepis dzięki, któremu nie musisz martwić się o zbyt dużą porcję kalorii. Ta fit czekolada jest łatwa w przygotowaniu i zdrowsza od sklepowych zamienników.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czekolada jest dobrze znana na całym świecie. Tworzy się z niej wyjątkowe desery i słodycze. Nikogo więc nie powinno dziwić, że ma też swój dzień, w którym świętuje się jej walory smakowe. Daty te jednak różnią się w różnych zakątkach naszego globu. Jedna z dwóch którą obchodzimy w Polsce, wypada już niedługo.

Zobacz wideo Czekolada: znakomite źródło magnezu? Znamy co najmniej 5 lepszych, zdrowszych źródeł

Małgorzata RozenkeFanki wychwalają nowe buty Małgorzaty Rozenek. Ich cena szokuje!

Dzień Czekolady 2022: kiedy obchodzimy go w Polsce?

Mamy dobra wiadomość dla wszystkich łasuchów w naszym kraju Dzień Czekolady obchodzimy dwa razy.  Pierwszy z nich wypada już lada moment, bo 12 kwietnia i jest to typowo polskie święto. Druga data natomiast wypada 4 września i jest ściśle związana z marką E.Wedel. Tego dnia firma ta chce pielęgnować historię i tradycję zapoczątkowaną przez rodzinę Wedlów.

Światowy dzień czekolady 2022 obchodzony w Europie

Żadna z dwóch wcześniejszych dat nie pokrywa się z tą wyznaczoną w Europie jako Światowy Dzień Czekolady. Wypada ono 7 lipca, ponieważ właśnie tego dnia obchodzona jest rocznicy wprowadzenia czekolady do Europy.

Jak usunąć rdzę ze sztućców, aby wyglądały jak nowe? Panie z pewnej grupy mają na to oryginalne pomysłyJak usunąć rdzę ze sztućców, aby wyglądały jak nowe? Sprawdzone sposoby

Jak w domu zrobić czekoladę? To przepis na wersję fit z orzechami

Samodzielnie przygotowana czekolada nie jest skomplikowana w przygotowaniu a zdecydowanie zdrowsza niż jej sklepowe zamienniki. Oto lista potrzebnych składników do przygotowania fit czekolady z orzechami:

  • 2 łyżki oleju kokosowego
  • 1 łyżka masła orzechowego
  • 2 łyżki odtłuszczonego mleka w proszku
  • 25 g orzechów laskowych
  • 2 łyżeczki ciemnego kakao
  • 30 g erytrytolu

Sposób przygotowania:

  1. Olej kokosowy rozpuścić w garnku, dodać masło orzechowe, mleko w proszku oraz kakao. Wszystko dokładnie wymieszać.
  2. Zdjąć garnek z kuchenki i dodać erytrytol. Ponownie wszystko wymieszać.
  3. Przełożyć przygotowaną masę do formy wyłożonej dokładnie papierem do pieczenia albo do formy silikonowej. Wyrównać przelaną mieszankę i posypać pokrojonymi orzechami.
  4. Odstawić do lodówki na około 3 godziny.

Nasza czekolada jest już gotowa. Pamiętaj, aby przechowywać ją w lodówce.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: