Szukasz pomysłu na przechowywanie przypraw? Oto najciekawsze propozycje, które warto zastosować w kuchni

Przyprawy, tak jak wszystkie produkty spożywcze, mają określony termin przydatności do spożycia i mogą się zepsuć. Długość tego okresu zależy od tego, jak dbamy o przyprawy. Oto najciekawsze propozycje na przechowywanie przypraw.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ciepło, wilgoć, powietrze i światło słoneczne mają szkodliwe działanie. Te czynniki niszczą związki chemiczne, które nadają przyprawom ich smak i aromat. Kiedy te związki chemiczne ulegają rozpadowi, aromaty tracą moc. W niektórych przypadkach przyprawy, smaki i aromaty mogą stać się zjełczałe, spleśniałe, stęchłe lub brudne, w którym to momencie przyprawy należy wyrzucić.

Zobacz wideo Czas na przetwory! Jak przygotować kurki i czereśnie, zawekować słoiki i odkleić z nich etykiety?

Jak i gdzie najlepiej przechowywać przyprawy?

Przyprawy i zioła powinny być przechowywane w szczelnych pojemnikach w ciemnych, chłodnych miejscach. Szklane słoiki ze szczelnie przylegającymi pokrywkami są idealne, jeśli planujesz przechowywać przyprawy w szafce. Jeśli jednak układ domu lub mieszkania na to nie pozwala, użyj puszek, aby światło słoneczne nie docierało do przypraw. Ponadto należy unikać przechowywania przypraw w szafkach nad grzejnikami, ponieważ ciepło otoczenia może powodować ich szybsze psucie się.

Pomysły na przechowywanie przypraw

  • Opakowania po Tic Tacach. Są przyjazne dla środowiska, niedrogie i zapewniają oszczędność miejsca na przyprawy. To prosty i niedrogi sposób, który zamienia stare pojemniki po Tic Tacach w słoiczki na przyprawy. Wystarczy wykonać etykiety do wydrukowania oraz upewnić się, że zostały wyczyszczone.
 
  • Wkład do szuflady na przyprawy. Szuflady również można zagospodarować, w taki sposób by panowała w nich organizacja i porządek. Możesz zaoszczędzić cenne miejsce w szafce, jeśli zrobisz własny, piętrowy wkład do kuchennej szuflady. Wystarczy kilka desek i klej do drewna. 
 
  • Stojak na przyprawy z biurowych przedmiotów. Ten kuchenny stojak to pomysł na organizację i szybkie znalezienie konkretnych produktów. Klipsy stanowią szczelne zamknięcie torebek z przyprawami.  
 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: