Gry wielkanocne dla całej rodziny. Proste zabawy do samodzielnego przygotowania w domu

Święta to czas, który większość z nas spędza w gronie rodzinnym. Jest to jednocześnie doskonała okazja, aby nie tylko kilka pokoleń zasiadło do wspólnego posiłku, ale również do wspólnej zabawy. Świetnie sprawdzą się zatem gry wielkanocne dla całej rodziny. Zamiast klasycznych planszówek, warto jednak postawić na typowo świąteczne zabawy, które przygotujemy samodzielnie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor pokazuje, jak przystroić dom na święta

Wielkanoc to wyjątkowy czas dla katolików, którego zwieńczeniem jest Wielka Niedziela. To właśnie wtedy zbierają się całe rodziny, które wspólnie świętują Zmartwychwstanie Pańskie. Najważniejszym punktem jest oczywiście wielkanocne śniadanie. Jednak ten radosny czas warto poświęcić nie tylko na wspólne ucztowanie, ale także rodzinne zabawy. Te proste gry z pewnością wywołają u wszystkich dużo radości i śmiechu. 

Najbardziej popularne gry wielkanocne? Bez wątpienia wybitki 

Wybitki określane w niektórych regionach polskich także jako waletki to nic innego, jak stukanie się wielkanocnymi pisankami. Zabawa może trwać, dopóki nie skończą nam się ugotowane jajka. Zwycięzcą gry jest ta osoba, której skorupka jajka podczas uderzenia o jajko przeciwnika się nie stłucze lub mniej ucierpi. Potłuczone jajka oczywiście się nie zmarnują. Możemy je bowiem obrać i zjeść. 

Szukanie wielkanocnych jajek. Ten trend przywędrował do nas z zagranicy 

Ta gra wielkanocna największą popularnością niegdyś cieszyła się w Stanach Zjednoczonych. Zwyczaj ten zwany "egg hunt" z czasem przybył również do Europy. To doskonała zabawa dla całych rodzin. Polega na odszukiwaniu ukrytych jajek - najlepiej oczywiście czekoladowych. Ta osoba lub drużyna, która zdobędzie ich najwięcej - wygrywa. Grę można zorganizować zarówno w domu, jak i w ogrodzie

Wyścig z jajkami. Ta gra wielkanocna może rozbawić do łez

Jest jeszcze inny sposób na wielkanocną zabawę z wykorzystaniem jajek. Tutaj również można przeprowadzić ją indywidualnie lub podzielić się na drużyny. Ugotowane jajko kładziemy na łyżkę stołową, którą uczestnik trzyma w ustach lub ręku. Musi on w jak najkrótszym czasie pokonać wyznaczoną trasę - można również zorganizować mały tor przeszkód. Opada osoba, która jako druga dobiegnie do mety lub jeśli jej jako spadnie na ziemię. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: