Jak złożyć wniosek o dodatek osłonowy online? Aby to ułatwić, powstał instruktaż

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich spóźnialski, którzy chcą starać się o dodatek osłonowy. Wniosek online to najlepsze rozwiązanie dzięki, któremu nie stracisz czasu w urzędzie. Wyjaśnimy jakie dokumenty są potrzebne i w jaki sposób należy to zrobić.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dodatek osłonowy jedna z częścią Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej, która ma na celu, choć częściowo zrekompensować Polakom w najgorszej sytuacji materialnej wzrost cen gazu, energii, żywności i usług. Pierwszy termin składania wniosków upłyną 31 stycznia. Mamy jednak dobrą wiadomość dla osób, które się spóźniły, drugi termin naboru wciąż trwa.

Zobacz wideo Dr Sławomir Dudek komentuje kłamstwa inflacyjne rządu

Katarzyna CichopekSukienka Kasi Cichopek to "petarda". Jej cena zwala z nóg

Dodatek osłonowy wniosek online. Jak należy go złożyć?

Niecały miesiąc temu a dokładniej 14 lutego Ministerstwo klimatu i środowiska opublikowało filmik instruktażowy pokazujący jak w prawidłowy sposób wypełnić wniosek na dodatek osłonowy. Filmik ten trwa 12 minut. W tym czasie ukazywane są kolejne etapy jego wypełniania. Dzięki temu osoby chcące wykonać to samodzielnie w domu lub online mają na czym się wzorować, mając pewność, że nie popełniają błędu.

 

Dodatek osłonowy, jakie dokumenty? Dzięki ważnej zmianie więcej osób otrzyma pieniądze

Warto również wiedzieć, że od 15 lutego 2022 r. obowiązuje nowy wzór wniosku o wypłatę dodatku osłonowego. Zmianie uległo jedynie jedno słowo, lecz jest ono znaczące. W aktualizowanym wniosku nowym elementem jest zastąpienie słowa „wpisane" słowem „zgłoszone". Dzięki temu zabiegowi ustawodawca wyeliminował konieczność czekania na dokonanie wpisu zgłoszenia pieca węglowego do CEEB. Niestety może to trwać nawet 6 miesięcy. Według poprzednich przepisów oznaczało to, że aż do wpisania pieca do CEEB, nie można wypłacić podwyższonego dodatku osłonowego.

Ta dopłata do ogrzewania może wynieść nawet od 30 tys. do 69 tys. zł. 'Możesz otrzymać, ale ci się nie należy'Ta dopłata do ogrzewania może wynieść nawet od 69 tys. zł.

Wniosek o dodatek osłonowy PDF: skąd możemy pobrać wniosek w formie papierowej?

Jeżeli chcemy nasz wniosek wypełnić w formie tradycyjnej papierowej, możemy pobrać jego wzór z internetu. Jest on dostępny na stronie zus.pl w zakładce „Wniosek o dodatek osłonowy". Aby pobrać go w formie PDF, wystarczy zjechać na dół strony i kliknąć odpowiedni załączony plik.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: