Marine Le Pen rozwiodła się dwa razy. Od lat mieszka z bliską przyjaciółką

Marine Le Pen słynie ze skrajnie konserwatywnych poglądów. A co wiadomo na jej temat życia prywatnego? Okazuje się, że polityczka ma za sobą dwa rozwody.

Więcej ważnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Dlaczego Zachód jest głuchy na niektóre prośby Zełeńskiego?

Według najnowszych wyników, w niedzielnych wyborach we Francji na Emmanuela Macrona zagłosowało 27,6 procent wyborców, z kolei na jego przeciwniczkę - Marine Le Pen - 23,4 procent. Druga tura odbędzie się za 2 tygodnie - 24 kwietnia.

Wybory we Francji wzbudziły ogromne emocje na całym świecie. Jedną z głównych przyczyn jest fakt, że skrajnie konserwatywna Marine Le Pen nigdy nie była tak blisko prezydentury jak teraz. Poza tym, gdyby wygrała wybory, byłaby pierwszą kobietą na stanowisku prezydenta w historii Francji. 

Życie prywatne Marine Le Pen

Le Pen w 1991 roku uzyskała dyplom z prawa karnego, a rok później rozpoczęła praktykę adwokacką. W połowie lat 90. zaangażowała się w politykę i wstąpiła do ugrupowania swojego ojca. W latach 2003-2011 była jego wiceprzewodniczącą, natomiast od 2011 przewodniczącą. Podobnie jak jej ojciec, założyciel i pierwszy przewodniczący Frontu Narodowego, słynie ze swoich skrajnie konserwatywnych poglądów. Jednak o jej życiu prywatnym mówi się niewiele.

Polityczka przyszła na świat w 1968 roku jako trzecia córka Jeana-Marie Le Pena i jego pierwszej żony Pierrette Lalanne. Wychowywała się więc w bardzo katolickim i konserwatywnym domu. 

W 1976 roku wydarzyło się coś, co bardzo wpłynęło na jej charakter i poglądy. W nocy 1 listopada ciszę w kamienicy, w której mieszkała rodzina Jeana-Marie Le Pena, przerwał przeraźliwy huk. Okazało się, że nieznany sprawca podłożył pod drzwi domu polityka pięć kilogramów dynamitu. Marine Le Pen tak wspomina tę trudną noc:

Klęczałyśmy na drżących kolanach, trzymając się za ręce i modląc w desperacji... Wtedy usłyszałyśmy głos naszego taty, który wołał "Dziewczyny, dziewczynki, żyjecie?

Mimo że większa część budynku się zawaliła, cudem obyło się bez ofiar śmiertelnych. Ośmiolatka przeżyła wówczas ogromną traumę i jak twierdzą jej bliscy, przez to zaczęła zamykać się w sobie. 

Konserwatystka po dwóch rozwodach

Polityczka ma za sobą dwa rozwody. Jej pierwszym mężem był przedsiębiorca Franck Chauffroy. Para doczekała się trójki dzieci. Wszystkie zostały ochrzczone w kościele Saint Nicolas du Chardonnet w Paryżu, który prowadzony jest przez integrystów (integryzm to skrajnie zachowawczy nurt katolicyzmu, mający na celu obronę tradycyjnej dogmatyki, odrzucający część założeń Soboru Watykańskiego II). Warto wspomnieć, że po latach Le Pen wyznała, że obecnie jest wierząca, ale nie praktykuje. 

W 2002 roku polityczka wyszła za mąż za sekretarza generalnego Frontu Narodowego - Érica Iorio. Jednak ta relacja także nie przetrwała. Od 2006 roku jej partnerem był polityk Louis Aliot. Para rozstała się w 2019 roku. 

Le Pen mieszka z przyjaciółką

Ogromne zaskoczenie we francuskich mediach wywołał fakt, że po zaskoczeniu ostatniego związku Le Pen zamieszkała z Ingrid - przyjaciółką z okresu dzieciństwa, z którą jak podkreśla "znają się na wylot". Jednak jak podkreślają obie panie, łączy je jedynie przyjaźń. 

- Po różnych perypetiach w moim życiu Marine zaproponowała, abym z nią zamieszkała. Tym sposobem stałyśmy się świetnymi współlokatorkami - wyznała współlokatorka polityczki w programie "Une Ambition intime".

 
Więcej o: