Te proste ćwiczenia pomogą spalić wielkanocne posiłki. Możesz je wykonywać oglądając ulubiony film

- W święta trudno odmówić sobie dokładki ulubionego ciasta czy też innych przysmaków. Dla osób, które liczą wielkanocne kalorie, przygotowaliśmy kilka prostych ćwiczeń. Można je wykonać bez problemu - nie odrywając się od ulubionego serialu czy filmu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Szybki trening na szczupłą talię

Wielkanoc w wielu domach to czas, w którym na stołach goszczą tradycyjne i zazwyczaj kaloryczne potrawy. Nie oznacza to, że osoby dbające o linię powinny całkiem z nich zrezygnować. Zamiast odmawiać sobie ulubionego mazurka czy sałatki jarzynowej, możemy te kilka nadprogramowych kalorii spalić podczas oglądania naszego ulubionego filmu

Nożyce to idealne ćwiczenia na mięśnie brzucha i ud 

Te proste ćwiczenia poza zaangażowaniem mięśni brzucha i ud, jednocześnie wzmacniają kręgosłup. Można je wykonywać na dwa sposoby, jednak ważne, aby robić je na macie, dywanie lub innym dość miękkim podłożu. 

  • Nożyce pionowe – kładziemy się na plecach i maksymalnie wyciągamy. Dłonie układamy wzdłuż ciała. Nogi muszą być wyprostowane, a odcinek lędźwiowy cały czas musi dotykać podłoża. Nogi unosimy delikatnie (im niżej, tym intensywniejsze ćwiczenie) i naprzemiennie podnosimy je góra-dół, 
  • Nożyce poziome - kładziemy się na plecach i maksymalnie wyciągamy. Dłonie najlepiej położyć pod pośladki. Unosimy nogi do góry. Zaczynamy przyciągać lewą nogę nad prawą i powtarzamy ruch w drugą stronę.

Glute Bridge, czyli unoszenie bioder w górę

Jest to dobre ćwiczenie nie tylko na mięśnie brzucha, ale i pośladków. Kładziemy się na placach, nogi uginamy w kolanach i lekko rozstawiamy, jednak nie szerzej niż biodra. Unosimy biodra do góry do momentu, aż tułów znajdzie się w jednej linii z udami, a pośladki będą maksymalnie napięte. Zostajemy w tej pozycji kilka sekund i powoli obniżamy do pozycji wyjściowej na wydechu. Podczas wykonywania ćwiczenia pięty muszą być mocno dociśnięte do podłogi. 

Sięganie do kostek - proste ćwiczenie o rewelacyjnych efektach

Przy tym pozornie niewymagającym ćwiczeniu pracują nam mięśnie skośne, poprzeczne i proste brzucha. Kładziemy się na plecach z delikatnie ugiętymi kolanami i stopami rozstawionymi na szerokość barków. Ramiona kładziemy wzdłuż tułowia, a brodę trzymamy blisko klatki piersiowej. Odrywamy łopatki i zginamy tułów na boki, sięgając lewą dłonią do lewej kostki. Wracamy do pozycji wyjściowej pozostawiając łopatki w powietrzu, a następnie sięgamy prawą dłonią do prawej kostki. Mięśnie brzucha przez cały czas powinny być mocno napięte.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: