Dopiero kupiona sałata szybko więdnie? Proste triki, aby cieszyć się jej świeżością nawet przez miesiąc

Nie raz zdarzyło się, że dopiero zakupiona świeża sałata po zaledwie kilka dniach więdnie i nie nadaje się do jedzenia. Nie musisz jej od razu wyrzucać! Istnieją sposoby, które na nowo sprawią, że ponownie będzie chrupiąca. Niektóre pomagają utrzymać jej świeżość nawet przez miesiąc!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Po zakupie sałaty w sklepie powinniśmy zapewnić jej w naszym domu odpowiednie warunki, aby szybko nie zwiędła. Wiemy, w jakich liście sałaty utrzymają się świeże i chrupiące, a także co zrobić gdy już zwiędły.

Zobacz wideo Sałatka nicejska ze stekiem z tuńczyka

Dopiero kupiona sałata szybko więdnie? Wykorzystaj te triki, aby zachować jej świeżość na dłużej

Niestety wszyscy fani zdrowej żywności wiedzą, że sałaty różnej maści to nietrwałe warzywa. Łatwo je uszkodzić, a gdy tylko poleżą kilka dni w lodówce, tracą swoją wilgoć i stają się zwiędnięte. Jeżeli chcemy temu zapowiedź i cieszyć się jej świeżością przez długi czas warto wykorzystać kilka trików.

  1. Umyj i osusz liście sałaty, następnie owiń je w ręcznik papierowy i włóż do pojemnika. Pojemnik zapobiegnie nadmiernej utracie wody. Natomiast ręcznik papierowy sprawi, że sałata nie będzie przemoczona, co sprzyja rozwojowy drobnoustrojów.
  2. Rozdziel liście, umyj je dokładnie, a następnie rozłóż je jeszcze lekko mokre na ręczniku papierowym, ułożonym na bawełnianej albo lnianej ściereczce. Tera wystarczy zwinąć je w luźny rulon. Dzięki takiemu zabiegowi sałata będzie miała dostęp do wody, więc nie zwiędnie. Jednocześnie naturalny materiał ściereczki zapobiegnie zbieraniu się nadmiaru wilgoci i szybszemu psuciu się.

Kąpiel sałaty w wodzie, czyli pomysł wprost z TikTok

Jednym z ciekawych pomysłów na świeżą sałatę na swoim TikToku podzieliła się autorka profilu tastegreatfoodie. Możemy zobaczyć tam filmik, na którym sałata przechowywana jest w pojemniku z wodą. Osoba na nim oddzieliła listki, umieściła je w słoiku wypełnionym zimną wodą, zakręciła i wstawiła do lodówki. Podobno tak zabezpieczona sałata ma wytrzymać nawet miesiąc. Należy jednak pamiętać o wymianie wody na świeżą co dwa dni.

Jak odświeżyć już zwiędniętą sałatę? Oto dobry trik

Wyżej przedstawiony trik ma swoje zastosowanie także w sytuacji gdy sałata już zwiędła i przestała być jędrna. Nieświeże listki wystarczy zamoczyć w zimnej wodzie na kilkanaście minut. Po tym czasie powinny znów być apetycznie i chrupiące.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: