Czyszczenie pralki może być szybkie i tanie. Wykorzystaj ten skuteczny trik i zapomnij o brudzie

Czyszczenie pralki nie musi być wcale czasochłonne i męczące. Nie musisz też kupować drogiej chemii. Istnieje ekologiczny sposób z wykorzystaniem produktu, który masz w swoim domu dzięki, któremu jest to szybkie i tanie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Podczas rutynowych codziennych porządków rzadko przypominamy sobie o konieczności wyczyszczenia naszej pralki. Myśl ta pojawia się w momentach gdy wykonujemy w domu generalne np. przedświąteczne porządki. Czasu jednak jest wtedy niewiele, a urządzenie to trzeba zadbać. Mamy dla ciebie domowy sposób, dzięki któremu bez wysiłku pozbędziesz się ze swojej pralki brudu i grzybów.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Czyszczenie pralki: jak często należy je wykonywać?

Pralka jest urządzeniem, którego używamy niemal codziennie, dlatego musimy dbać o jego regularne czyszczenie. Każdy producent pralek w instrukcji zawiera wszelkie informacje dotyczące czyszczenia i konserwacji swojego sprzętu AGD. Jeżeli niestety często zapominamy o tym ważnym zadaniu, nasza pralka może odwdzięczać się niedopranym, brudnym lub brzydkopachnącym praniem. Częste czyszczenie pralki, zapobiega gromadzeniu się osadów, brudu i resztek środków piorących w bębnie i innych częściach pralki.

Czyszczenie pralki octem zaoszczędzi twój czas i energię

Na rynku możesz znaleźć wiele specyfików pomagających w czyszczeniu naszej pralki. Niestety często nie są one ekologiczne, a wręcz stosowana jest w nich mocna chemia. Myśl o tym, że mogłyby mieć one kontakt z naszymi ubraniami, nie jest przyjemny. Zadanie to bez problemu wykonasz naturalniej i zdrowiej z użyciem octu. Czyszczenie pralki tą substancją skutkuje przede wszystkim pozbyciem się kamienia z bębna jednak jego nadmierne gromadzenie, powoduje również zatrzymywanie niechcianego brudu i zapachu

Jak najlepiej wyczyścić pralkę octem?

Oto instrukcja krok po kroku jak wyczyścić naszą pralkę:

  1. Nastawiamy puste urządzenie na temperaturę minimum 90°C. Do pojemnika na proszek należy dodać około 3/4 szklanki ocet.
  2. Po zakończonym praniu bierzemy się, do czyszczenia kasetki na proszę i płyn wykorzystując np. starą szczoteczkę do zębów.
  3. Kolejną czynnością jest umycie bębna pralki octem. Przy pomocy gąbeczki i octu wystarczy dokładnie umyć uszczelkę, gdyż jest to ulubione miejsce pleśni i grzybów.
  4. Podczas rutynowego czyszczenia pralki należy pamiętać o wyjęciu i wyczyszczeniu filtra, który wystarczy wyczyścić pod bieżącą wodą. Gotowe!

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: