Jak usunąć kamień z muszli klozetowej? Prosty sposób za grosze. Dzięki niemu toaleta będzie jak nowa

Kamień to substancja, którą można znaleźć na wielu przedmiotach w domu, które mają kontakt z wodą. Nieestetyczne plamy możemy usunąć w łatwy i szybki sposób. Zobacz, jak usunąć kamień z muszli klozetowej sprawdzonymi metodami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kamień to powszechny problem, który może pozostawić nieestetyczne plamy w toalecie. Zobacz jak można usunąć kamień z toalety sprawdzonymi i domowymi sposobami.

Katarzyna ZielińskaTe spodnie Zielińskiej to "magia". Idealne dla każdego typu sylwetki

Zobacz wideo Czyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem

Jak usunąć kamień z muszli klozetowej za pomocą coca-coli?

Kwasowość coli sprawia, że jest ona bardzo przydatna do czyszczenia, szczególnie w przypadku usuwania kamienia. Jest to metoda, dzięki której nie będziesz musisz kupować drogich, specjalistycznych środków czyszczących. Jak usunąć kamień?

  1. Nalej colę do muszli klozetowej, upewniając się, że pokryłeś nią całą powierzchnię i zwracając uwagę na miejsca, w których występuje kamień. Powinna wystarczyć mniej więcej wielkość zwykłej puszki coli.
  2. Pozostaw do wyschnięcia, aby coca-cola zaczęła działać. Powinno to trwać co najmniej godzinę, ale w przypadku dużej ilości kamienia można pozostawić ją na całą noc.
  3. Następnie wyszoruj kamień szczotką do toalety.
  4. Spłucz toaletę i zobacz, czy kamień został usunięty. Jeśli nie uda się to za pierwszym razem, zawsze można powtórzyć ten proces jeszcze raz.

Czyszczenie pralki może być szybkie i przyjemne. Wykorzystaj ten skuteczny trik i zapomnij o brudzieCzyszczenie pralki może być szybkie i tanie. Mamy skuteczny trik

Porady od "Perfekcyjne Panie Domu (Porady: sprzątanie, dom, ogród)" na kamień w toalecie

Na popularnej grupie na Facebooku, której nazwa brzmi "Perfekcyjne Panie Domu (Porady: sprzątanie, dom, ogród)" można znaleźć sprawdzone wskazówki. Tematyka dotyczy również kwestii usuwania kamienia z powierzchni toalety. Oto najpopularniejsze metody radzenia sobie z tym problemem:

Na samym początku Otwórz spłuczkę i wlej do niej litr chloru na ok. godzinę. Spłucz połową wody a po pół godziny spuścić całą wodę. Wrzuć tabletkę na kamień (ten od pralki) lub kostkę od zmywarki. Zalej gorąca woda i odczekaj kolejne pół godziny. Później zrób roztwór z kwasku cytrynowego i umyj toaletę.
Wsypać sodę i nalać octu...jak piana podniesie się to zostawić na noc. Użyć szczotki i gotowe.
U mnie było dużo kamienia i zrobiłam tak: wybrałam wodę z toalety i zalałam octem na noc, brzegi wyłożyłam ręcznikiem papierowym i też zalałam octem. Rano wystarczyło trochę szczotką ruszyć i wszystko ładnie zeszło. Ocet jest niezawodny, używam go do wielu rzeczy.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: