Niezawodny sposób na pękające usta! Zamiast dodawać go do herbaty, posmaruj nim wargi

Sposób na pękające usta istnieje i jest prostszy, niż może ci się wydawać. Istnieją specjalne maski, balsamy i peelingi. Są jednak takie produkty, które masz w domu, a ich właściwości lecznicze bez trudu nawilżą usta i pomogą na pęknięcia, suchość i po prostu ich wygląd.

Suche usta to problem wielu osób. Mogą się łuszczyć, a nawet pękać co prowadzi co pieczenia, swędzenia i ogólnego złego wyglądu ust. Jak temu zaradzić? Przyczyn pękniętych ust może być wiele, najważniejsze aby zadbać o ich odpowiednie nawilżenie. Przedstawiamy dwa proste i domowe sposoby.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Perełki kosmetyczne roku. Poleca nasza makijażystka - Julita Grochała

Pęknięte i suche usta - jakie są przyczyny złej kondycji ust?

Na suche, pękające usta mogą mieć wpływ m.in.:

  • suche, zimne powietrze
  • częste oblizywanie warg
  • niedobory witaminowe (głównie witamin z grupy B)
  • odwodnienie organizmu
  • oddychanie przez usta podczas snu
  • alergie kontaktowe
  • nadmierna ekspozycja na promienie UV (słońce)
  • przegrzanie skóry (np. w solarium)
  • stosowanie wysuszających pomadek
  • stosowanie wysuszających preparatów doustnych (np. przeciwtrądzikowych)

Jak uniknąć pękania ust? Produkty do nawilżenia ust nie muszą być drogie

Zanim nasze usta wyschną, spierzchnieją, czy popękają, warto regularnie je nawilżać. Dobrym sposobem będzie nakładanie na nie regularnie cienkiej warstwy oliwy z oliwek. Dobrej jakości oliwa jest niemal w każdym domu, a niewielka jej kropla nałożona na wargi może dać wspaniały efekt. Można też traktować ją jako "maskę". Nałożona na usta na noc sprawi, że będą jeszcze bardziej odżywione.

Genialny sposób na pęknięte usta. Ten produkt ma właściwości antybakteryjne!

Herbata z miodem pomaga na ból gardła, miód z cytryną jest dobry na przeziębienie, a miód nałożony na pęknięte usta - sprawia, że się regenerują. Miód bogaty jest też w aminokwasy i witaminy, ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Dzięki temu odżywi wargi i sprawi, że zagoją się szybciej. Możesz podobnie jak w przypadku oliwy, nałożyć go na usta na noc, lub po prostu systematycznie je smarować.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: