Znamy sposób na piękne włosy. Wcierka z kozieradki sprawi, że będą gęstsze i zdrowsze za jedyne 1 zł

Znamy sekret na piękne włosy, który stosowany był już przez nasze mamy czy babcie. Kozieradka na włosy zaskakuje swoim działaniem. Możesz przygotować z niej w swoim domu wcierkę, a na składniki nie wydasz więcej niż 1 zł. Twoje włosy będą gęstsze i zdrowsze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Marzeniem każdej kobiety są zdrowe i lśniące włosy bez żadnego wysiłku. Niestety nie jest to takie proste, a naszym puklom często przydaje się pomoc. Najlepszym rozwiązaniem są różnego rodzaju zioła, z których można przygotować np. wcierki. Jedną z popularniejszych propozycji jest ta zrobiona z kozieradki. Wyjaśnimy dziś jakie ma działanie i właściwości, a także jak je wykorzystać na naszych włosach.

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Jak działa kozieradka na włosy? Roślina ta stosowana jest w kuchni

Kozieradka jest rośliną popularną w Azji i Europie Wschodniej. Wykorzystuje się ją np. w kuchni jako przyprawę, a to dlatego, że posiada wyrazisty smak i zapach. Ponadto nasienie kozieradki posiada właściwości lecznicze. Znajdziemy w niej dużo witaminy C, witaminy B6, kwas foliowy, witaminy A to nie wszystko. Zawiera także minerały takie jak żelaza, wapnia, fosforu, magnezu, sodu, cynku i potasu. Czyli makro i mikroelementy korzystne dla włosów. Dlatego kozieradka stosowana jako wcierka jest skuteczną kuracją na zakola, wypadanie włosów i łysienie, a także sprawia, że są gęstsze i zdrowsze.

Wcierka na porost włosów z kozieradki sprawi, że będą gęstsze i zdrowsze za jedyne 1 zł

Aby przygotować w domowym zaciszu wcierkę z kozieradki, potrzebować będziemy jedynie trzech rzeczy:

  • 1 łyżkę stołową kozieradki mielonej
  • 3/4 szklanki wrzątku

Jeżeli posiadamy pustą buteleczkę z atomizerem, przyda się do przechowywania wcierki, ale możemy trzymać ją również np. w słoiku.

Sposób przygotowania wcierki z kozieradki

Przygotowanie wcierki z kozieradki nie jest skomplikowane. Oto kilka kroków, które trzeba wykonać, aby nasze włosy były gęstsze i zdrowsze:

  1. Kozieradkę zalewamy, następnie przykrywamy i odstawiamy do zaparzenia na około 15-20 minut.
  2. Kiedy już ostygnie, odcedzamy nasiona.
  3. Zaczynając od linii czoła i przekładając pasmo po paśmie, wcieramy naszą mieszankę w skórę głowy. Pomocna może okazać się np. strzykawka bez igły. Aplikację wcierki ułatwiała jej płynna formuła.
  4. Wcierkę pozostawiamy na głowie nie krócej niż 1 godzinę. Musi ona wniknąć w głąb włosa, więc najlepiej jak otulimy je ręcznikiem lub folią spożywczą.
  5. Następnie spłukujemy mieszankę i normalnie myjemy włosy.

Czas trwania całej kuracji to 3 tygodnie a nakładać powinniśmy ją około 2 razy w tygodniu.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: