Znamy sposób na piękne włosy. Wcierka z kozieradki sprawi, że będą gęstsze i zdrowsze za jedyne 1 zł

Znamy sekret na piękne włosy, który stosowany był już przez nasze mamy czy babcie. Kozieradka na włosy zaskakuje swoim działaniem. Możesz przygotować z niej w swoim domu wcierkę, a na składniki nie wydasz więcej niż 1 zł. Twoje włosy będą gęstsze i zdrowsze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Marzeniem każdej kobiety są zdrowe i lśniące włosy bez żadnego wysiłku. Niestety nie jest to takie proste, a naszym puklom często przydaje się pomoc. Najlepszym rozwiązaniem są różnego rodzaju zioła, z których można przygotować np. wcierki. Jedną z popularniejszych propozycji jest ta zrobiona z kozieradki. Wyjaśnimy dziś jakie ma działanie i właściwości, a także jak je wykorzystać na naszych włosach.

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Dorota Gardias Sukienka Doroty Gardias podbija internet. "Klasy to Pani nie brakuje"

Jak działa kozieradka na włosy? Roślina ta stosowana jest w kuchni

Kozieradka jest rośliną popularną w Azji i Europie Wschodniej. Wykorzystuje się ją np. w kuchni jako przyprawę, a to dlatego, że posiada wyrazisty smak i zapach. Ponadto nasienie kozieradki posiada właściwości lecznicze. Znajdziemy w niej dużo witaminy C, witaminy B6, kwas foliowy, witaminy A to nie wszystko. Zawiera także minerały takie jak żelaza, wapnia, fosforu, magnezu, sodu, cynku i potasu. Czyli makro i mikroelementy korzystne dla włosów. Dlatego kozieradka stosowana jako wcierka jest skuteczną kuracją na zakola, wypadanie włosów i łysienie, a także sprawia, że są gęstsze i zdrowsze.

Wcierka na porost włosów z kozieradki sprawi, że będą gęstsze i zdrowsze za jedyne 1 zł

Aby przygotować w domowym zaciszu wcierkę z kozieradki, potrzebować będziemy jedynie trzech rzeczy:

  • 1 łyżkę stołową kozieradki mielonej
  • 3/4 szklanki wrzątku

Jeżeli posiadamy pustą buteleczkę z atomizerem, przyda się do przechowywania wcierki, ale możemy trzymać ją również np. w słoiku.

Dwie łyżeczki tego produktu mogą rozwiązać nie tylko problem łupieżu. Znajdziesz go w swojej kuchni Dwie łyżeczki tego produktu mogą rozwiązać nie tylko problem łupieżu

Sposób przygotowania wcierki z kozieradki

Przygotowanie wcierki z kozieradki nie jest skomplikowane. Oto kilka kroków, które trzeba wykonać, aby nasze włosy były gęstsze i zdrowsze:

  1. Kozieradkę zalewamy, następnie przykrywamy i odstawiamy do zaparzenia na około 15-20 minut.
  2. Kiedy już ostygnie, odcedzamy nasiona.
  3. Zaczynając od linii czoła i przekładając pasmo po paśmie, wcieramy naszą mieszankę w skórę głowy. Pomocna może okazać się np. strzykawka bez igły. Aplikację wcierki ułatwiała jej płynna formuła.
  4. Wcierkę pozostawiamy na głowie nie krócej niż 1 godzinę. Musi ona wniknąć w głąb włosa, więc najlepiej jak otulimy je ręcznikiem lub folią spożywczą.
  5. Następnie spłukujemy mieszankę i normalnie myjemy włosy.

Czas trwania całej kuracji to 3 tygodnie a nakładać powinniśmy ją około 2 razy w tygodniu.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: