Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Tanie i banalne sposoby, które rozwiążą problem na dłużej

Jeśli uwielbiasz lśniącą i błyszczącą łazienkę, musisz wiedzieć, jak skutecznie pozbyć się kamienia. Ten mlecznobiały osad gromadzi się wszędzie tam, gdzie jest woda i może być trudny do usunięcia, zwłaszcza jeśli masz twardą wodę. Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Prysznic jest zawsze jednym z największych zadań związanych z czyszczeniem łazienki. Osadzanie się kamienia na kabinie prysznicowej jest dużym problemem w wielu różnych domach i nie trzeba wiele, aby się zniechęcić, gdy podstawowe czyszczenie nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Zobacz, jak skutecznie pozbyć się tego problemu.

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej?

Zwykły ocet to jeden z najlepszych przyjaciół w sprzątaniu, czy zdajesz sobie z tego sprawę, czy nie. Ten prosty składnik doskonale radzi sobie nawet z osadzaniem się kamienia i piany z mydła. Użyj mieszaniny połowy octu i połowy wody. Ta metoda wymaga nieco więcej wysiłku, ale jest skuteczna. Po wyczyszczeniu powierzchni przetrzyj ją wilgotną szmatką, aby usunąć pozostałości, a następnie wypoleruj mikrofibrą lub inną miękką szmatką.

Porady od "Perfekcyjne Panie Domu (Porady: sprzątanie, dom, ogród)"

Na popularnej grupie na Facebooku, której nazwa brzmi "Perfekcyjne Panie Domu (Porady: sprzątanie, dom, ogród)" można znaleźć wiele cennych porad. Również w kwestii pozbycia się uporczywego kamienia z kabiny prysznicowej. Oto najpopularniejsze i sprawdzone rady:

Weź kwasek cytrynowy zalej ciepłą wodą wlej to sobie do buteleczki ze spryskiwaczem i psikaj na kamień, odczekaj chwilkę powiedzmy policz do dziesięciu i zetrzyj to ręcznikiem papierowym. Czynność powtarzaj kilka razy. U mnie kwasek cytrynowy działa cuda i naprawdę robi on robotę. W sumie to nawet poza chemią do prania nie posiadam innej chemia w domu. No może jeszcze megilo mam.
Z Lidla W5, ale ten różowy. Max power. Kamień schodzi w mgnieniu oka nawet w toalecie jak się zrobił osad. Kupiłam na próbę i jest mega. I kosztuje tylko 6 zł. Efekt powiem szczerze mnie zaskoczył.
Cilit bank aktywna piana w sprayu. Sprawdzone. Kabina jak nowa

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: