Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Tanie i banalne sposoby, które rozwiążą problem na dłużej

Jeśli uwielbiasz lśniącą i błyszczącą łazienkę, musisz wiedzieć, jak skutecznie pozbyć się kamienia. Ten mlecznobiały osad gromadzi się wszędzie tam, gdzie jest woda i może być trudny do usunięcia, zwłaszcza jeśli masz twardą wodę. Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Prysznic jest zawsze jednym z największych zadań związanych z czyszczeniem łazienki. Osadzanie się kamienia na kabinie prysznicowej jest dużym problemem w wielu różnych domach i nie trzeba wiele, aby się zniechęcić, gdy podstawowe czyszczenie nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Zobacz, jak skutecznie pozbyć się tego problemu.

Dorota Gardias Sukienka Doroty Gardias podbija internet. "Klasy to Pani nie brakuje"

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej?

Zwykły ocet to jeden z najlepszych przyjaciół w sprzątaniu, czy zdajesz sobie z tego sprawę, czy nie. Ten prosty składnik doskonale radzi sobie nawet z osadzaniem się kamienia i piany z mydła. Użyj mieszaniny połowy octu i połowy wody. Ta metoda wymaga nieco więcej wysiłku, ale jest skuteczna. Po wyczyszczeniu powierzchni przetrzyj ją wilgotną szmatką, aby usunąć pozostałości, a następnie wypoleruj mikrofibrą lub inną miękką szmatką.

Kobiety spod tych znaków zodiaku powinny nosić krótkie włosy Modne krótkie fryzury 2022. Damskie cięcia, które odmienią twój wygląd

Porady od "Perfekcyjne Panie Domu (Porady: sprzątanie, dom, ogród)"

Na popularnej grupie na Facebooku, której nazwa brzmi "Perfekcyjne Panie Domu (Porady: sprzątanie, dom, ogród)" można znaleźć wiele cennych porad. Również w kwestii pozbycia się uporczywego kamienia z kabiny prysznicowej. Oto najpopularniejsze i sprawdzone rady:

Weź kwasek cytrynowy zalej ciepłą wodą wlej to sobie do buteleczki ze spryskiwaczem i psikaj na kamień, odczekaj chwilkę powiedzmy policz do dziesięciu i zetrzyj to ręcznikiem papierowym. Czynność powtarzaj kilka razy. U mnie kwasek cytrynowy działa cuda i naprawdę robi on robotę. W sumie to nawet poza chemią do prania nie posiadam innej chemia w domu. No może jeszcze megilo mam.
Z Lidla W5, ale ten różowy. Max power. Kamień schodzi w mgnieniu oka nawet w toalecie jak się zrobił osad. Kupiłam na próbę i jest mega. I kosztuje tylko 6 zł. Efekt powiem szczerze mnie zaskoczył.
Cilit bank aktywna piana w sprayu. Sprawdzone. Kabina jak nowa

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: