Kosztuje 4 zł, a działa jak botoks na włosy za 300 zł. Efekt zdrowych i gładkich pasm

Coraz częściej sięgamy po naturalne sposoby w pielęgnacji włosów. Poznając właściwości wielu produktów okazuje się, że mają one również zbawienny wpływ na porost i wygląd włosów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kozieradka jest ziołem często stosowanym w kuchni i medycynie. Stosuje się ją także jako domowy środek wspomagający porost włosów. Nasiona kozieradki są łatwo dostępne w każdym sklepie spożywczym. Jeśli nie ma nasion to do przygotowania maseczki można użyć sproszkowanej kozieradki. 

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Kozieradka na włosy - jak działa w pielęgnacji?

Nasiona kozieradki są bogate w kwas foliowy, witaminę A, witaminę K i witaminę C, a także są magazynem minerałów, takich jak potas, wapń i żelazo. Nasiona kozieradki zawierają również dużo białka i kwasu nikotynowego, co pomaga zapobiegać wypadaniu włosów i łupieżowi, a także w leczeniu różnych problemów skóry głowy, takich jak suchość włosów, łysienie i przerzedzanie się włosów. Zawiera duże ilości lecytyny, która nawilża włosy i wzmacnia cebulki oraz mieszki włosowe. Stosowanie namoczonych na noc nasion kozieradki może okazać się niezwykle skuteczne w walce z codziennymi problemami z włosami.

Sposób na piękne włosy. Przygotuj maseczkę z kozieradki

Maseczka do włosów z kozieradki zapobiegająca wypadaniu włosów to jeden z naturalnych sposobów pielęgnacji, który możesz wykonać w domu. Oto jak możesz przygotować łatwą do wykonania maseczkę na włosy zapobiegającą ich wypadaniu. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, powtarzaj ten rytuał co najmniej dwa razy w tygodniu.

  1. Namocz 2 łyżki stołowe nasion kozieradki w wodzie i pozostaw na noc w chłodnym miejscu.
  2. W tej samej wodzie zmiel nasiona na pastę, która stanie się lepka i śliska.
  3. Nałóż pastę na włosy u nasady i pozostaw na 20 minut.
  4. Wmasuj odrobinę w skórę głowy.
  5. Następnie spłucz włosy łagodnym szamponem.

Maseczka dla gładkich włosów. Efekt jak botox na włosy

Do tej samej pasty z kozieradki możesz dodać 1 łyżkę stołową mleka kokosowego i odrobinę soku z cytryny. Jest to dobry sposób, żeby uzyskać gładkie i lśniące włosy.

  1. Nałóż ją na włosy, skórę głowy i nasadę włosów za pomocą dłoni.
  2. Pozostaw na 20 minut.
  3. Spłucz zimną wodą i delikatnym szamponem.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: