Jak wyczyścić szczotkę do włosów? Ten niezawodny produkt przyda się nie tylko do golenia nóg

Wiemy jak wyczyścić szczotkę do włosów szybko i skutecznie. Przyda się pewien produkt, który zazwyczaj służy do golenia. Ta metoda ułatwi czyszczenie szczotki i pomoże pozbyć się nie tylko włosów, ale i innych zabrudzeń.

Szczotka do włosów może z czasem być siedliskiem bakterii. Składają się na to zalegające włosy, kurz, resztki kosmetyków oraz łój i martwy naskórek. Nie czyszczone szczotki nie tylko nie wyglądają estetycznie, ale mogą stanowić zagrożenie w postaci rozwijających się chorób jak alergie, grzybice, łupież lub łojotokowe zapalenie skóry. Proponujemy prosty domowy sposób, jak wyczyścić szczotkę do włosów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zorganizuj i uporządkuj swoją szafę na wiosnę

Jak wyczyścić szczotkę do włosów? Zacznij od tej prostej czynności

Aby wyczyścić szczotkę, na początek pozbądź się z niej włosów. Dłońmi, lub niewielkim patyczkiem podważ wplątane włosy, a następnie wyrzuć je do kosza. Kiedy uznasz, że pozostał na niej sam kurz i brud, możesz przejść do kolejnego etapu. Możesz też użyć niewielkiego grzebyka do wyczesania szczotki.

Jak wyczyścić szczotkę do włosów domowymi sposobami? Dokładnie ją opłucz

Kolejny etap to namoczenie szczotki w wodzie. Wystarczy zamoczyć ją w misce na krótką chwilę, a następnie strzepać nadmiar wody. W ten sposób łatwiej będzie usunąć przylegający do niej brud.

Wiemy jak wyczyścić szczotkę do włosów pianką do golenia. To prosty i skuteczny trik!

W czyszczeniu szczotki do włosów pomoże pianka do golenia. Ten produkt może okazać się niezawodny i znacznie ułatwi tę czynność. Po wyżej wspomnianych etapach czas przejść do ostatniego. Piankę do włosów należy wstrząsnąć, a następnie nanieść nieco produktu na palce. Wsmarować dokładnie w igły szczotki, oraz przestrzeń pod nimi, która bywa zakurzona i po prostu brudna. Teraz wystarczy pozostawić szczotkę na około 15 minut, aby pianka do włosów skutecznie zaczęła działać. Pozostaje spłukać szczotkę pod bieżącą wodą. Gotowe!

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: