Skuteczne i bez szorowania. Trzy banalne sposoby na to, jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu

Trudne do usunięcia i lepkie plamy z tłuszczu? Nie musisz się nimi więcej martwić. Wykorzystując te domowej roboty płyny, możesz skutecznie pozbyć się tego problemu bez konieczności szorowania. Są one banalnie proste w przygotowaniu i kosztują grosze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Plamy z tłuszczu to częsty problem. Nie wiesz, jak je usunąć?

Osadzanie się tłuszczu na meblach kuchennych jest nieuniknionym zjawiskiem. W trakcie przygotowywania potraw powstają "opary", na które składa się nie tylko para wodna, ale i cząsteczki tłuszczu. Nieregularne sprzątanie prowadzi z czasem do powstania lepkich i trudnych do usunięcia plam na powierzchni szafek i sprzętów kuchennych. Można się ich jednak pozbyć bez szorowania. Zdradzamy, jak to zrobić

Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Najlepiej sprawdzi się ocet 

Zamiast sięgać po drogie środki, których działanie często pozostawia wiele do życzenia, lepiej wypróbować domowy i ekologiczny płyn na bazie octu. Potrzeba do niego jedynie pół szklanki octu i szklankę wody. Całość przelewamy do butelki z atomizerem i spryskujemy dokładnie zabrudzone powierzchnie. Po kilku minutach ścieramy płyn czystą, suchą szmatką. Jak widać nie potrzeba wiele, aby skutecznie pozbyć się tłustych plam.

Sposobem na wyczyszczenie szafek kuchennych z tłuszczu jest również płyn z dodatkiem sody

Kolejnym produktem dostępnym w niemal każdym domu, który możemy wykorzystać do czyszczenia szafek kuchennych jest soda. Kosztuje ona jedynie 1 zł, a doskonale sprawdzi się nie tylko podczas pieczenia. Do litra wody trzeba dodać jedynie cztery łyżki proszku. W takim płynie moczymy delikatnie szmatkę i wycieramy powierzchnię. W przypadku mocniejszych plam sodą można posypać wilgotną szmatkę i wtedy przystąpić do czyszczenia. 

Na najbardziej uporczywe zabrudzenie warto użyć wody amoniakalnej 

Z tłustym osadem doskonale poradzi sobie także płyn przygotowany ze szklanki wody i łyżki wody amoniakalnej 25%. Moczymy w nim delikatnie szmatkę i przecieramy brudną powierzchnię szafek. Następnie całość ponownie wycieramy, ale już na sucho. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: