Męczy cię wiecznie brudna podłoga? Wiemy jak ją umyć, żeby nie było smug. Wydasz tylko 3 zł

Aby nasza podłoga była pięknie czysta i nie miała smug, warto zwrócić uwagę, z czego jest zrobiona. Istnieją różne preparaty do ich czyszczenia i często nie można używać ich na innych typach powierzchni. My znamy przepis na domowy płyn, którego użyjesz do każdego typu podłogi, zostawiając ją bez smug.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Każda pani domu marzy, aby jej podłoga lśniła czystością. Ten marzenia często są jednak brutalnie niszczone przez wciąż powstające nieestetyczne smugi. Wiemy jak pozbyć się ich domowymi sposobami.

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

MaffashionMaffashion w zjawiskowym zestawie pozuje w sypialni. "Kopara opada"

Wiecznie brudne panele pokryte smugami doczyścisz domowym sposobem

Przed przystąpieniem do mycia i w jego trakcie powinniśmy pamiętać o kilku ważnych rzeczach:

  • dokładne odkurzenie powierzchni z naniesionych zabrudzeń
  • dokładne wyciśniecie mopa (panele nie lubią dużej ilości wody ani detergentów)
  • stosowanie odpowiedniego kierunku zmywania podłogi. Trzeba to robić zgodnie z kierunkiem ich ułożenia, czyli wzdłuż, a nie w poprzek łączeń.

Dzięki zastosowaniu tych prostych działań unikniemy niechcianych smug. Pomoc może nam także domowy płyn do podłogi, który wykonamy samodzielnie. Są na to dwa sposoby:

  1. 2 łyżki octu na 5 l wody
  2. 2 szklanki wody, łyżka octu, 2 łyżki oliwy z oliwek

Te mieszanki nie tylko dokładnie umyją naszą podłogę zrobiona z paneli, ale także ją nabłyszczą.

Jak myc podłogę drewnianą, aby długo nam służyła?

Jak dobrze wiemy, drewno wymaga odpowiedniej pielęgnacji, gdyż tylko wtedy zachowa swoje właściwości i piękny wygląd przez długi czas. Zrobiona z niego podłoga narażona jest na intensywne użytkowanie, dlatego bez właściwej ochrony zaczną pojawiać się na niej zarysowania, pęknięcia i odbarwienia.

Aby tego uniknąć, wystarczy podłogę myć w roztworze octu i wody lub w takim, który dodatkowo odświeży wygląd ciemnego drewna. Do jego przyrządzenia potrzebujemy 15 torebek czarnej herbaty, którą zaparzamy, zalewając ją 0,5 litra gorącej wody. Tak przygotowany roztwór wlewamy do wiadra z 5 litrami wody, a następnie przecieramy nim podłogę. Zawarta w płynie czarna herbata wyrówna koloryt ciemnych desek oraz zamaskuje wszelkie przebarwienia i zarysowania, bez konieczności stosowania drogich środków pielęgnacyjnych.

czyszczenie srebraCzym wyczyścić srebro, aby ponownie błyszczało? Będzie jak nowe

Czym myć płytki, żeby nie było smug? Wykorzystaj ten sposób

Trzeba przyznać, że płytki ceramiczne są zdecydowanie łatwiejsze do utrzymania w czystości niż panele czy podłoga drewniana. Aby utrzymać powierzchnię naszej podłogi w czystości, wystarczy jedynie woda z płynem do podłóg oraz mop lub ścierka. W przypadku płytek również sprawdzi się woda z dodatkiem octu tak jak w przypadku mycia paneli lub taka z dodatkiem sody oczyszczonej zwłaszcza w kuchni. Soda doskonale radzi sobie z tłustymi plamami, osadem po kawie, herbacie czy twardej wodzie dlatego idealnie doczyści wszystkie kuchenne zabrudzenia z naszych płytek.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: