Twoja cera nie wygląda najlepiej? Te produkty mogą być za to odpowiedzialne. Wyeliminuj je z diety

Wszyscy chcą być piękni i młodzi oraz pragną alabastrowej i gładkiej cery. Kupujemy na potęgę kremy, sera i inne specyfiki. Majątek wydajemy na zabiegi upiększające, a wystarczy, że z diety wyeliminujemy te produkty, które nam szkodzą, a właściwie to naszej cerze, powodując szybsze starzenie.

Stosowanie drogich kremów, upiększające zabiegi za miliony monet – to wszystko na nic, jeśli ze swojej diety nie wyeliminujemy produktów, które szkodzą cerze, powodując szybsze starzenie się skóry, a także naszemu zdrowiu. Sprawdź, czego warto unikać, aby nie trzeba było maskować niedoskonałości korektorami i pudrami. Wyeliminuj te produkty z codziennej diety, a zyskasz piękną cerę i zdrową skórę.

Zobacz wideo Jak wygładzić zmarszczki na twarzy?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Przede wszystkim cukry, ogranicz słodycze

Zwykły cukier może wywoływać stany zapalne skóry. Regularne sięganie po słodycze zaburza gospodarkę hormonalną i może mieć związek z pojawieniem się trądziku. Poza tym cukier bierze udział w procesie glikacji, co znacznie wpływa na elastyczność skóry. Szkodzi także słodzik. W nadmiernych ilościach sprawia, że nasza twarz wygląda na zmęczoną.

Alkohol to twój wróg, radzimy omijać wyskokowe napoje

Wszystko jest dla ludzi, także alkohol. Jednak musisz mieć świadomość, że wypicie więcej niż małego piwa lub lampki czerwonego wina do obiadu, poważnie odwadnia organizm. Najlepiej byłoby od razu uzupełnić braki, ponieważ odwodniona skóra traci swój blask. Jest szara, zmęczona i brak jej wigoru.

Unikaj potraw smażonych na głębokim oleju

Smażone ziemniaki, tłuste żeberka, czipsy, czyli wszystko to, co do produkcji potrzebuje długiego smażenia, niekorzystnie wpływa na kondycję naszej skóry. Niezdrowe tłuszcze zapychają tętnice i usztywniają komórki krwi, co nadaje cerze zmęczony, postarzały wygląd.

Sól zakonserwuje mięso – a nie twoją cerę. Tego dodatku staraj się unikać

Nie wszyscy wiedzą, ale produkty z wysoką zawartością soli prowadzą do wysuszenia skóry – a to sprawia, że osoby, które spożywają ją w nadmiernych ilościach, wyglądają na dużo bardziej zmęczone, niż są w rzeczywistości.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomosci.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: