W 1997 roku została Miss Polonia, ale zniknęła z show-biznesu. Zaskakujące, czym się zajęła

W 1997 roku jury konkursu Miss Polonia zdecydowało, ze miano najpiękniejszej otrzymuje, wtedy niespełna 19-letnia Roksana Jonek. Drzwi do show-biznesu były otwarte, ale ona nie skorzystała z zaproszenia i zajęła się czymś zupełnie innym.

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Konkursy piękności od lat cieszą się ogromną popularnością. Kiedyś, żeby móc stanąć na scenie Miss Polonia, trzeba było przejść przez etap wojewódzki. Tak też się stało w przypadku Roksany Jonek. Kobieta w 1996 roku została Miss Śląska i Zagłębia. To była jej przepustka do wielkiego świata. Co ciekawe, już wtedy Jonek teoretycznie mogłaby wystartować w konkursie Miss Polonia, jednak w praktyce brakowało jej tygodnia do ukończenia pełnoletniości, dlatego organizatorzy przyznali jej tzw. dziką kartę, która pozwoliła jej na start rok później. 

Zobacz wideo

Od Miss Polonia do pączkarni 

Jurorzy doskonale wiedzieli, co robią bo w 1997 roku Miss Polonia została właśnie Roksana Jonek. Poza ogólnopolską sławą kobieta dostałą jeszcze samochód i futro z lisów. Kariera stała przed nią otworem. Rok później otrzymała jeszcze jedno wyróżnienie, bowiem została Miss Tourism International 1998. Później zniknęła z show-biznesu i zajęła się dość nietypowym zawodem. Prywatnie związana z byłym piłkarzem Kamilem Kosowskim. 

Była Miss Polonia zamiast światła reflektorów i czerwonych dywanów wolała zająć się normalną pracą. Przez jakiś czas prowadziła niewielką firmę specjalizującą się w pośrednictwie w negocjowaniu i zawieraniu kontraktów reklamowych, ale cztery lata temu zajęła się robieniem pączków. Obserwując profil Roksany Jonek w social mediach, widzimy, że miłość do wypieków i cukiernictwa została jej do dziś, więc nie był to chwilowy zryw, a pomysł na biznes, który jak widać, się opłacił. Cukiernię prowadzi wspólnie z mężem Kamilem Kosowskim. 

Ponadto para w 2021 roku zarejestrowała spółkę "Kosowski & Jonek", która jak dowiadujemy się z KRS, zajmuje się robotami budowlanymi związanymi ze wznoszeniem budynków, a także handlem detalicznym oraz obsługą nieruchomości.

Roksana Jonek prowadzi profil w social mediach, na którym możemy zobaczyć jej ułamek życia. 

 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: