W jakiej temperaturze prać pościel? Zobacz, jak często to robić, żeby uniknąć problemów zdrowotnych

Nie ma nic lepszego niż położenie się na świeżo wypranej pościeli pod koniec długiego tygodnia. Lecz w jakiej temperaturze prać pościel i jak często to robić? Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Na pościeli spędzamy jedną trzecią naszego życia, pozostawiając po sobie pot, tłuszcz i martwe komórki skóry przez około 56 godzin tygodniowo. Jak często i w jakiej temperaturze powinniśmy prać pościel?

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Jak często należy prać pościel?

Ogólna zasada mówi, że pościel należy prać raz w tygodniu lub co drugi tydzień. Jeśli w domu jest ktoś, kto cierpi na alergię lepiej robić pranie raz w tygodniu, aby zachować jak największą świeżość. Białe prześcieradła należy prać raz w tygodniu, aby zachować ich świeży wygląd i zapobiec gromadzeniu się plam. Pozostawianie pościeli bez zmian przez dłuższy czas może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, szczególnie tych związanych ze skórą.

W jakiej temperaturze prać pościel?

Najlepiej zawsze stosować się do etykiet dotyczących pielęgnacji i postępować zgodnie z instrukcjami. Większość tkanin można prać w ciepłej temperaturze 40°, ponieważ pomaga to usunąć brud, naturalne olejki do ciała i zwalcza zarazki. Pościel jedwabną należy prać w niższej temperaturze 30° z użyciem łagodnego detergentu lub specjalistycznego środka do prania jedwabiu.

Jak należy prać pościel?

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zawsze pierz nową pościel przed pierwszym użyciem. Większość nowoczesnych pralek ma specjalny cykl do prania pościeli. Najlepiej jest też używać normalnego, delikatnego cyklu. Pranie w cyklu intensywnym spowoduje, że pościel będzie się plątać i może uszkodzić włókna. Pościel jedwabną należy prać w cyklu delikatnym, aby chronić jej naturalne włókna. Najlepiej umieść jedwabne rzeczy w worku do prania, aby zapobiec łapaniu i rozdwajaniu się włókien. Jeśli pierzesz wzorzystą lub kolorową poszwę na kołdrę lub poduszkę to pamiętaj, aby przed praniem wywrócić je na lewą stronę, aby chronić kolory.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: