Jak przedłużyć świeżość tulipanów? Banalne sposoby, dzięki którym dłużej będziesz cieszyć się ich pięknem

Sezon na tulipany rozpoczął się na dobre. Jak przedłużyć ich trwałość, byśmy jak najdłużej mogli cieszyć oko kolorowymi bukietami tych kwiatów? Oto skuteczne sposoby, dzięki którym tulipany zachowają świeżość na dłużej.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Tulipany są niekwestionowanymi symbolami wiosny. Ich kolorowe kwiaty przywodzą na myśl nadchodzące ciepłe miesiące, pięknie przy tym prezentując się w wazonie. Chcąc jednak na dłużej cieszyć się ich pięknem, warto o nie odpowiednio zadbać. Sprawdź, co zrobić by twoje tulipany na dłużej zachowały świeżość.

Zobacz wideo

Jak przedłużyć świeżość tulipanów w wazonie?

Chcąc dłużej cieszyć się pięknem bukietu tulipanów, tuż po przyniesieniu kwiatów do domu, warto delikatnie przyciąć ich łodygi pod kątem 45 stopni. Dzięki temu, kwiaty stojące w wazonie będą mogły lepiej pobierać wodę. Umieszczając je w wazonie, należy także pamiętać o odpowiedniej ilości wody i codziennym jej wymienianiu - liście zanurzone w wodzie sprawią, że tulipany zaczną szybciej gnić.

Znaczenie ma także miejsce, w jakim postawimy wazon z kwiatami. Tulipany, podobnie zresztą jak inne wiosenne kwiaty, źle znoszą ostre słońce i wysokie temperatury. Warto więc postawić je dalej od okna, chroniąc je przed promieniami słonecznymi. Nie bez znaczenia jest zresztą też sam wazon - w przypadku tulipanów, zdecydowanie lepiej sprawdzą się wysokie a wąskie modele, które utrzymają ciężar kwiatów. 

Co jednak w sytuacji, kiedy tulipany już lekko oklapły? Poza wymienieniem wody na świeżą i odcięciem końcówek ich łodyg, warto dodać do wody pół łyżeczki cukru, która zadziała jak odżywka, przywracając tulipanom piękny wygląd. Podobnie zadziała także tzw. lodowa kąpiel. W tym celu należy nalać do miski zimnej wody i dodać do niej kostki lodu. Następnie umieszczamy w kąpieli tulipany i pozostawiamy w niej na kilkanaście minut. Co więcej, pomocne okazuje się także nakłucie szpilką dolnych części łodygi. Dzięki temu kwiaty odżyją i ponownie staną się sprężyste.

Tulipany nie przepadają także za towarzystwem innych gatunków kwiatów. Jeżeli zatem zależy nam, aby stały w wazonie dłużej, lepiej nie łączyć ich z innymi gatunkami.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: