Żółte plamy na desce sedesowej? Te trzy produkty rozwiążą problem. Znajdziesz je w swojej kuchni

Chcesz pozbyć się żółtych plam z deski sedesowej na dłużej? Nie musisz wydawać majątku. Najlepsze środki do czyszczenia znajdziesz w swojej kuchni. Dzięki nim możemy się pozbyć nie tylko uciążliwych zabrudzeń, ale i bakterii.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się brzydkich zapachów? Oto nasze sposoby

Na rynku bez problemu znajdziemy wiele gotowych detergentów, które mają przynieść efekt już po pierwszym użyciu. Niestety często nie ma to pokrycia w rzeczywistości, a niektóre środki mogą kosztować majątek. Zamiast więc tracić pieniądze i nerwy, lepiej sięgnąć po sprawdzone, domowe sposoby, które pomogą nam skutecznie pozbyć się żółtych plam z deski sedesowej

Dorota Gardias "Drapieżna" Dorota Gardias w spodniach, które optycznie wydłużają nogi

Tę mieszankę stosuj zawsze podczas sprzątania. Zapobiegnie ona powstaniu żółtych plam na desce

Nie chcąc dopuścić do powstania przebarwień na desce najważniejsze jest jej regularne czyszczenie. Najlepiej sprawdzi się do tego mieszanka octu i płynu do mycia naczyń. W takim roztworze moczymy ściereczkę i dokładnie myjemy całą deskę przynajmniej raz w tygodniu. Unikniemy w ten sposób żółtych plam, a jednocześnie dzięki bakteriobójczym właściwościom octu zdezynfekujemy deskę. 

Domowe sposoby na żółte plamy na desce sedesowej. Wypróbuj niezastąpioną sodę

W przypadku trudnych do usunięcia zabrudzeń możemy przygotować pastę na bazie sody oczyszczonej. Dodajemy do niej jedynie trochę wody i kilka kropel soku z cytryny. Nakładamy ją na deskę i zostawiamy na 10 minut. Po tym czasie myjemy ją dokładnie wilgotną ściereczką, a na koniec wycieramy na sucho. Soda wyróżnia się także właściwościami antybakteryjnymi oraz neutralizującymi nieprzyjemne zapachy. 

Sprawdzony sposób na pranie dywanów? Kosztuje tylko 1 zł! Ten produkt upora się z każdym rodzajem zabrudzeń Sprawdzony sposób na pranie dywanów? Kosztuje tylko 1 zł!

Prosta metoda na wybielenie deski sedesowej 

Ten prosty sposób nie tylko pozwoli nam pozbyć się zabrudzeń, ale jednocześnie wybieli deskę sedesową. Potrzebujemy do niego jedynie połówki grejpfruta lub cytryny i soli. Deskę posypujemy delikatnie solą i przecieramy połówką cytrusa. Efekty tej "naturalnej gąbki" będą zaskakujące. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: