Teresa Lipowska zdradziła, ile wynosi jej emerytura po 70 latach na scenie

Serialowa Barbara Mostowiak z "M jak miłość" udzieliła ostatnio wywiadu, w którym zdradziła ile wynosi jej emerytura z ZUS. Aktorka nie ukrywa, że kwota ta nie wystarczyłaby jej na przeżycie, dlatego wciąż pozostaje aktywna zawodowo. Czerpie z tego przyjemność, ale przede wszystkim pieniądze, dzięki którym może się utrzymać.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Teresa Lipowska pojawiła się na Telekamerach. Zapytaliśmy ją o Witolda Pyrkosza

W tym roku Teresa Lipowska skończy 85 lat. Mimo że od dłuższego czasu aktorka jest na emeryturze, to wciąż możemy ją podziwiać na ekranie. Większość widzów oczywiście kojarzy ją z serialu M jak miłość, gdzie od lat wciela się w rolę Barbary Mostowiak. Lipowska ma na swoim koncie jednak znacznie więcej ról w popularnych produkcjach, a swój głos użyczała postaciom ze znanych bajek. Aktorka przyznaje, że praca sprawia jej dużą przyjemność i nie zamierza z niej na ten moment rezygnować. Nie ukrywa natomiast, że wpływ ma na to jej sytuacja finansowa, bo z samej emerytury ciężko byłoby się jej utrzymać.

Ile wynosi emerytura Teresy Lipowskiej? Aktorka zdradziła kwotę w jednym z wywiadów

Przygoda Teresy Lipowskiej z aktorstwem trwa już od ponad 70 lat. Nie zamierza ona rezygnować z kariery, dzięki której jednocześnie dorabia do swojej emerytury. Jak wyznała w rozmowie z dziennikarzem Wideoportalu bez tego byłoby jej ciężko: 

- Gdybym miała tylko emeryturę, to miałabym biedę. Natomiast jestem aktorką ciągle pracującą. Niedawno jeden film skończyłam - "Uwierz w Mikołaja". Mam cały czas "M jak miłość". Mam bardzo dużo spotkań z widzami, ze swoją książką, które uwielbiam zresztą. Pięć lat temu wydałam książkę. I z tą książką jeździłam sporo. (...) Ja mam małe potrzeby w tej chwili. I tak jak powiedziałam, gdybym miała tylko 2200 zł, to byłoby trochę ciężko, ale nie narzekam. Ja jestem optymistką, byle bym była zdrowa. To jest dla mnie najważniejsze. 

 

Czy rzeczywiście jest to niska emerytura? Porównujemy kwotę z przeciętnie pobieranym świadczeniem w Polsce 

W związku z przeprowadzoną marcową waloryzacją wysokość minimalnej emerytury w Polsce wzrosła do 1338,44 zł brutto, co daje 1217,98 zł "na rękę". Natomiast przeciętna wysokość emerytury pobieranej z ZUS wynosi 2,6 tys. złotych brutto. Biorąc pod uwagę te dane emerytura Lipowskiej po 70 latach na scenie jest zatem niższa niż przeciętnego świadczeniobiorcy.  

Kwota ta znacznie też odbiega od najwyższej pobieranej emerytury w Polsce. Według danych Faktu rekordzista otrzymuje z ZUS 35 341,43 zł brutto, czyli ponad 30 tys. zł netto. Jest to więcej niż miesięczne zarobki premiera czy prezydenta. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: