Na czym polega czyszczenie pralki sodą oczyszczoną? Ta czynność jest bardzo ważna

Z czasem pralki się brudzą i gromadzi się w nich osad z mydła. Istnieje skuteczny sposób, by wyczyścić pralkę ładowaną od przodu przy użyciu dwóch produktów z kuchennej szafki. Zobacz, na czym polega czyszczenie pralki sodą oczyszczoną.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Warto wiedzieć, w jaki sposób i jak często czyścić pralkę. Jest to niezbędne do utrzymania odpowiedniego zapachu oraz stanu urządzenia. Wykonuj takie czyszczenie raz na sześć miesięcy, a pralka pozostanie świeża i czysta, bez pleśni i brudu.

Dorota Gardias "Drapieżna" Dorota Gardias w spodniach, które optycznie wydłużają nogi

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Czyszczenie pralki sodą oczyszczoną i octem. Skuteczny sposób

Gruntowne czyszczenie pralki to istotna czynność, która ma wpływ na jakość prania oraz kondycję urządzenia piorącego. Wykorzystaj metodę, do której produkty znajdziesz w kuchennej szafce. Będziesz potrzebować m.in. biały ocet destylowany, sodę oczyszczoną, butelkę z rozpylaczem, ściereczkę z mikrofibry oraz szczoteczkę do zębów. Następnie postępuj według tych kroków:

  1. Dodaj biały ocet do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj wnętrze bębna. Wytrzyj wszystko dookoła ściereczką z mikrofibry, nie pozostawiając żadnej powierzchni nietkniętej. 
  2. Przetrzyj okolice gumowych uszczelek. 
  3. Odmierz dwie filiżanki białego destylowanego octu i wlej go bezpośrednio do dozownika na detergenty w pralce. Ustaw pralkę na najdłuższy cykl z najgorętszą wodą.
  4. Wsyp pół filiżanki sody oczyszczonej bezpośrednio do bębna pralki i uruchom ją na tych samych ustawieniach.
  5. Rozpyl ocet na ściereczkę z mikrofibry i wyczyść drzwiczki od zewnątrz i od wewnątrz, aż będą lśniące.
  6. Pozostawiając uchylone drzwiczki i pozwalając pralce wyschnąć na powietrzu, zapobiegniesz pojawieniu się pleśni i grzybów.

Męczy cię wiecznie brudna podłoga? Wiemy jak ją umyć, żeby nie było smug. Wydasz tylko 3 zł Wiemy jak umyć podłogę, żeby nie było smug. Wydasz na niego tylko 3 zł

Jak wyczyścić pralkę? Utrzymywanie urządzenia w czystości jest bardzo ważne

Ważne jest również, żeby wiedzieć jak utrzymać pralkę w świeżości między kolejnymi czyszczeniami. Bezpośrednio po zakończeniu cyklu prania należy pozostawić otwartą pokrywę lub otwarte drzwiczki, aby dać im szansę wyschnięcia i zapobiec powstawaniu pleśni. Dotyczy to każdego załadunku. Co kilka prań przyjrzyj się elementom pralki, takim jak gumowa uszczelka lub mieszadło, i wytrzyj je. Nigdy nie przeładowuj pralki. Przeciążenie może spowodować jej szybsze zużycie.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: