Jeśli nie chcesz rozwodu, lepiej unikaj mężczyzn specjalizujących się w tych 5 zawodach

Jedna z TikTokerek, na co dzień specjalizująca się w rozwodach, w jednym z nagrań opowiada o tym, jakich mężczyzn lepiej unikać. Są to przedstawiciele pięciu konkretnych zawodów. Kobieta zaznacza jednak, że od tej reguły oczywiście są wyjątki.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Czy zawód może mieć wpływ na to, jakim jesteśmy człowiekiem? Okazuje się, że tak. Okoliczności naszego zatrudniania, nie są bez znaczenia, jeśli chodzi o nasze zachowanie i kształtowanie charakteru. Powstała nawet pewna zależność między wykonywanym zawodem a relacjami w związku. Na ten temat powstały nawet badania, które przytoczyła pewna Tiktokerka, która na co dzień jest prawniczką. 

Zobacz wideo

Zaskakujące statystyki rozwodów 

Użytkowniczka TikToka kryjąca się pod nazwą"Jettiegirl28", w jednym z nagrań wróciła wspomnieniami do początku swojej pracy, którą zaczynała 13 lat temu. Jedna z branżowych koleżanek w tamtym okresie przekazała jej pewne statystyki. Zawarte w nich informacje przedstawiały listę zawodów mężczyzn, których kobiety powinny unikać. 

Wtedy wydawało jej się, że statystyki nie mają aż tak dużego odzwierciedlenia w rzeczywistości, jednak po latach pracy okazało się, że ma to sens. Jak sama wspomina, jej wszystkie najtrudniejsze sprawy rozwodowe, w których stroną był mężczyzna, wiązały się z jednym z pięciu zawodów, które wymieniła w dalszej części nagrania. Prawniczka zaznaczyła, że oczywiście nie jest to reguła. 

Zanim to powiem, chciałabym bardzo jasno zaznaczyć, że jeśli jesteś żoną kogoś wykonującego jeden z tych zawodów, to nie znaczy, że wasze małżeństwo jest skazane na porażkę. To nie znaczy, że twój mąż jest złym człowiekiem. Jestem pewna, że są odstępstwa od każdej statystyki. 

- mówi prawniczka. 

Mężczyźni wykonujący te pięć zawodów, mogą nie być dobrymi mężami

 Zastanawiacie się, które zawody zaliczają się do tego grona? Są to strażacy, policjanci, wojskowi, piloci oraz chirurdzy. W dalszej części nagrania wskazała cechy wspólne u męskich przedstawicieli tych profesji.

Jeśli przyjrzycie się tym zawodom, to co one mają ze sobą wspólnego? (…) Wszyscy patrzą na nich z podziwem, oni rządzą, traktowani są z szacunkiem. I nagle przychodzą do domu i kobieta każe im np. wynieść śmieci. Myślę, że to jest zmiana pozycji, z którą trudno im się pogodzić.

- wyjaśnia. 

Kobieta zwróciła również uwagę na to, że przedstawiciele tych profesji częściej wykazują cechy narcystyczne, kontrolujące i mogą mieć problem z radzeniem sobie z emocjami podczas rozwodu.

Nagranie do tej pory obejrzano 1,8 mln razy. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: