Nietypowe zastosowania zmywacza do paznokci. Genialne triki, które ułatwią ci życie

Zmywacz do paznokci pozorom nie służy wyłącznie do usuwania starego lakieru do paznokci. Sprawdź, w jakich jeszcze sytuacjach możesz po niego sięgnąć.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Oto nieoczywiste sposoby na wykorzystanie zmywacza do paznokci. Te triki wybawią cię z niejednej opresji!

Zobacz wideo

Do usuwania plam po herbacie

Plamy z herbaty są naprawdę ciężkie do usunięcia. Nie oznacza to jednak, że musisz żegnać się z ulubioną porcelanową filiżanką. Doskonale sprawdzi się tu bowiem właśnie zmywacz do paznokci. Wystarczy, że przetrzesz poplamione miejsca bawełnianą szmatką namoczoną w zmywaczu do paznokci, a filiżanka stanie się jak nowa.

Do usuwania farby z szyb

Zmywacz do paznokci doskonale sprawdzi się także do usunięcia powstałych podczas remontu plam farby na szybach, bez obawy o ich uszkodzenie. W tym celu wystarczy polać pobrudzone miejsce lakierem, a po kilku minutach zetrzeć wilgotną ścierką.

Du usuwania plam po markerze/atramencie

Podczas używania markera ubrudziłaś ulubioną koszulę? Nie przejmuj się, zmywacz do paznokci błyskawicznie załatwi sprawę. Nasącz wacik kosmetyczny w zmywaczu do paznokci, a następnie delikatnie pocieraj nim zabrudzenie, wykonując przy tym okrężne ruchy.

Sposób na bujne paprocie domowe? Dzięki tym trikom ich pielęgnacja będzie banalnie prostaSposób na bujne paprocie domowe? Triki na banalnie prostą pielęgnację

Do usuwania kleju

Szybkoschnący klej jest naprawdę ciężki do usunięcia. Jednak i z nim poradzi sobie właśnie zmywacz do paznokci. Jeśli więc chcesz usunąć niechcianą plamę kleju, polej ją zmywaczem. Po chwili klej powinien skruszeć i w łatwy sposób dać się usunąć.

Do usuwania naklejki ze szkła lub metalu

Naklejki bywają naprawdę trudne do usunięcia i mimo naszych starań na powierzchni wciąż pozostają po nich nieestetyczne resztki kleju. I je da się w łatwy sposób usunąć, używając do tego wacika nasączonego w zmywaczu.

 ***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: