Nietypowe zastosowania zmywacza do paznokci. Genialne triki, które ułatwią ci życie

Zmywacz do paznokci pozorom nie służy wyłącznie do usuwania starego lakieru do paznokci. Sprawdź, w jakich jeszcze sytuacjach możesz po niego sięgnąć.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Oto nieoczywiste sposoby na wykorzystanie zmywacza do paznokci. Te triki wybawią cię z niejednej opresji!

Zobacz wideo

Do usuwania plam po herbacie

Plamy z herbaty są naprawdę ciężkie do usunięcia. Nie oznacza to jednak, że musisz żegnać się z ulubioną porcelanową filiżanką. Doskonale sprawdzi się tu bowiem właśnie zmywacz do paznokci. Wystarczy, że przetrzesz poplamione miejsca bawełnianą szmatką namoczoną w zmywaczu do paznokci, a filiżanka stanie się jak nowa.

Do usuwania farby z szyb

Zmywacz do paznokci doskonale sprawdzi się także do usunięcia powstałych podczas remontu plam farby na szybach, bez obawy o ich uszkodzenie. W tym celu wystarczy polać pobrudzone miejsce lakierem, a po kilku minutach zetrzeć wilgotną ścierką.

Du usuwania plam po markerze/atramencie

Podczas używania markera ubrudziłaś ulubioną koszulę? Nie przejmuj się, zmywacz do paznokci błyskawicznie załatwi sprawę. Nasącz wacik kosmetyczny w zmywaczu do paznokci, a następnie delikatnie pocieraj nim zabrudzenie, wykonując przy tym okrężne ruchy.

Do usuwania kleju

Szybkoschnący klej jest naprawdę ciężki do usunięcia. Jednak i z nim poradzi sobie właśnie zmywacz do paznokci. Jeśli więc chcesz usunąć niechcianą plamę kleju, polej ją zmywaczem. Po chwili klej powinien skruszeć i w łatwy sposób dać się usunąć.

Do usuwania naklejki ze szkła lub metalu

Naklejki bywają naprawdę trudne do usunięcia i mimo naszych starań na powierzchni wciąż pozostają po nich nieestetyczne resztki kleju. I je da się w łatwy sposób usunąć, używając do tego wacika nasączonego w zmywaczu.

 ***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: