Przeważnie dodajesz ją do wody, tym razem wyczyść nią toaletę. Banalna metoda na usunięcie zacieków

Regularne czyszczenie muszli klozetowej jest niezwykle istotne, jeśli chcemy zadbać o jej idealny stan i wygląd. Istnieje skuteczny sposób na usunięcie zacieków z toalety, a potrzebny produkt znajdziesz w każdej kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Cytryna to naturalny wybór, jeśli chodzi o usuwanie plam z tkanin, ceramiki, a nawet plastiku. Sok z cytryny ma naturalne działanie wybielające, które może być wzmocnione przez ekspozycję na światło słoneczne, co czyni go dobrą alternatywą dla ostrych wybielaczy i innych środków chemicznych.

Zobacz wideo Czyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem

Sok z cytryny i banalny sposób na usunięcie zacieków z toalety

Sok z cytryny jest znany z wybielania powierzchni, a dzięki swoim właściwościom kwasowym może pomóc w usunięciu żółtych plam i osadów wapnia, choć nadal konieczne będzie szorowanie. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, oto jak należy postępować:

  1. Użyj czystej butelki z rozpylaczem.
  2. Dodaj 1 szklankę soku z cytryny zmieszanego z co najmniej 10-15 kroplami olejków eterycznych.
  3. Spryskaj całą muszlę klozetową, skupiając się na plamach.
  4. Szoruj przez chwilę, a następnie pozostaw na około 15 minut.
  5. Spłucz dokładnie.
  6. Jeśli nadal widoczne jest żółknięcie lub widoczne są ślady rdzy lub inne plamy to należy powtórzyć procedurę.

Porady od "Perfekcyjne Panie Domu (Porady: sprzątanie, dom, ogród)"

Na popularnej grupie na Facebooku, której nazwa brzmi "Perfekcyjne Panie Domu (Porady: sprzątanie, dom, ogród)". Również w kwestii usuwania zacieków z toalety można znaleźć wiele cennych wskazówek, oto niektóre z nich:

Otwórz spłuczkę i wlej do niej litr chloru na ok godzinę. Spłucz połową wody a po pół godziny spuścić całą wodę. Wrzuć tabletkę na kamień (ten od pralki) lub kostkę od zmywarki. Zalej gorąca woda i odczekaj kolejne pół godziny. Później zrób roztwór z kwasku cytrynowego i umyj toaletę. Żaden pumeks to zetrze warstwę ochronną i później będzie większy problem. Powtarzaj zabieg z chlorem co drugi dzień aż spłuczka będzie czysta w środku. Ja miałam to samo, a nawet gorzej. Teraz od czasu do czasu robię ten zabieg by kamień w spłuczce znów nie osiadł.
Polecam tabletki z Lidla do wc. Wrzucam raz na tydzień 1 tabletkę i ona sama robi robotę. Kosztują niewiele, a są rewelacja! Na tę toaletę to na pewno 2 szt. od razu trzeba wrzucić.
U mnie było dużo kamienia i zrobiłam tak: wybrałam wodę z toalety i zalałam octem na noc, brzegi wyłożyłam ręcznikiem papierowym i też zalałam octem. Rano wystarczyło trochę szczotką ruszyć i wszystko ładnie zeszło. Ocet jest niezawodny, używam do wielu rzeczy.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: