Dodatek osłonowy: kiedy wypłaty? Część osób już je otrzymała. Dla pozostałych przygotowano specjalny filmik

Dodatek osłonowy: kiedy wypłaty? Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy już złożyli swoje wnioski, a także tych, którzy dopiero to planują. Część wypłat już wpłynęła na konta uprawnionych osób a żeby pomóc pozostałym, utworzony został specjalny instruktaż prawidłowego wypełnienia wymaganych dokumentów.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wielu z nas szuka sposobu jak podreperować swój budżet, który jest w kiepskiej sytuacji w związku ze wciąż rosnącymi cenami utrzymania domu. Jednym z nich jest dopłata do ogrzewania, czyli dodatek osłonowy. Cześć osób otrzymała już częściowa pomoc, dla reszty przygotowany został specjalny filmik instruktażowy.

Zobacz wideo Kierwiński: Glapiński okazał się człowiekiem całkowicie niekompetentnym

Dodatek osłonowy: kiedy wypłaty? Istnieje dokładny harmonogram

Dodatek osłonowy w momencie swojego powstania miał odgórnie zaplanowanych harmonogram wypłat, który mogliśmy zobaczyć na stronie gov.pl. Czytamy tam, że istnieją następujące możliwości:

  1. Jeśli wniosek złożony został do 31 stycznia 2022 r. - dodatek wypłacony będzie w dwóch ratach: pierwsza rata dodatku wypłacana zostanie do 31 marca, a druga między 1 kwietnia a 2 grudnia 2022 r.
  2. Jeśli wniosek złożony został po 31 stycznia 2022 r. – dodatek wypłacony będzie jednorazowo w możliwie najkrótszym terminie. Terminem końcowym wypłaty dodatku osłonowego jest 2 grudnia 2022 r.
  3. Wnioski złożone po 31 października 2022 r. nie będą rozpatrywane.

Jak wypełnić wniosek o dodatek osłonowy? Powstał specjalny film instruktażowy

Ponad miesiąc temu a dokładniej 14 lutego Ministerstwo klimatu i środowiska opublikowało specjalny filmik instruktażowy. Pokazane jest na nim krok po kroku jak w prawidłowy sposób wypełnić wniosek na dodatek osłonowy. W czasie 12 minut jego trwania ukazywane są kolejne etapy jego wypełniania. Dzięki temu osoby chcące wykonać to samodzielnie mając pewność, że nie popełniają błędu.

 

Wniosek o dodatek osłonowy PDF: skąd pobrać wniosek?

Wniosek możemy złożyć zarówno online jak i osobiście w urzędzie gminy. Jeżeli wybieramy wersję tradycyjną, osobistą należy wypełnić go w formie papierowej, a jego wzór możemy pobrać z internetu. Jest on dostępny na stronie zus.pl w zakładce „Wniosek o dodatek osłonowy". Aby pobrać go w formie PDF, wystarczy zjechać na dół strony i kliknąć odpowiedni załączony plik.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: