Banalnie prosty sposób na suche i spierzchnięte dłonie. Te produkty znajdziesz w każdym domu

Suchość dłoni to powszechna przypadłość. Z technicznego punktu widzenia nie jest to stan niebezpieczny, lecz może on być bardzo irytujący. Istnieje kilka sposobów na nawilżenie suchej skóry, niezależnie od przyczyny.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W większości przypadków suchość rąk jest spowodowana warunkami środowiskowymi, mogą je powodować, np. pogoda. Częste mycie rąk, kontakt z chemikaliami i niektóre schorzenia również mogą powodować wysuszenie skóry rąk.

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Jak zapobiegać suchości dłoni?

Jeśli suchość dłoni jest spowodowana warunkami pracy, to rozważ noszenie przy sobie małej buteleczki balsamu, aby w ciągu dnia móc zastosować środek nawilżający. Szukaj produktów zawierających takie składniki jak: gliceryna, olej jojoba, masło kakaowe, aloes. Należy również unikać nadmiernego ciepła, np. z suszarek do rąk. Ciepło, podobnie jak zimno, może jeszcze bardziej wysuszyć skórę.

Zastosuj aloes. Nieocenione nawilżenie skóry

Aloes jest częstym składnikiem wielu produktów do pielęgnacji skóry ze względu na swoje właściwości antybiotyczne i przeciwzapalne. Aloes jest dostępny bez recepty i można go stosować na skórę jako naturalny, bezpieczny środek nawilżający.

Pomyśl o złuszczeniu skóry. Zrób domowy peeling

Złuszczanie skóry może pomóc w usunięciu martwej, suchej i zniszczonej skóry. Można do tego celu użyć dostępnych na rynku produktów, pumeksu lub spróbować zrobić domowy peeling, mieszając oliwę z oliwek i 1-2 łyżki stołowe granulowanego cukru.

Zafunduj sobie kąpiel w owsie

Surowy lub gotowany owies dodany do kąpieli może pomóc odmłodzić skórę. Owies można stosować zarówno w małej miseczce zmieszany z olejem, np. oliwą z oliwek, jak i zmieszany z wodą jako składnik.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: