Brzydki zapach z pralki jest Twoim utrapieniem? Ten domowy sposób rozprawi się z nim szybko i tanio

Jeżeli z twojej pralki wydobywanie się brzydki zapach a twoje ubrania po praniu, nie pachną to już ostatni dzwonek, aby wyczyścić twoją pralkę. Nie martw się, niepotrzebne są drogie i chemiczne specyfiki. Jak wyczyścić pralkę? Wykorzystaj nasz tani i skuteczny sposób.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niestety nasza pralka pomimo tego, że pierze nasze brudne ubrania sama nie potrafi zadbać o swoją czystość. Ma wiele elementów, o które powinniśmy regularnie dbać i je czyścić. W związku z tym, że jest to urządzenie, w którym wciąż używana jest woda, może się tam gromadzić również pleśń i grzyb, a to może powodować brzydki zapach. Znamy jednak na to skuteczny domowy sposób.

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Brzydki zapach z pralki: co należy czyścić w naszym urządzeniu?

Zanim zajmiemy się gruntownym czyszczeniem bębna naszej pralki, musimy skupić się na innych także istotnych jej elementach. Szufladka z dozownikami proszku i płynu do płukania, filtry oraz uszczelki również wymagają wyczyszczenie, ponieważ to na nich gromadzi się codzienny brud. Należy dbać o czystość tych elementów regularnie.

Filtr wystarczy, wyjąc, przepłukać pod bieżącą wodą i wyczyścić szczoteczką do zębów. Podobną czynność wykonać można przy szufladce na proszek. Kołnierz pralki tak jak i inne uszczelki wyczyścimy za pomocą zwilżonej szmatki z dodatkiem octu lub sody oczyszczonej.

Jak często należy myć pralkę, aby zapobiec powstawaniu brzydkiego zapachu?

Pralka jest urządzeniem niemal codziennego użytku, dlatego musimy dbać o jej regularne czyszczenie. Często to właśnie w instrukcji możemy znaleźć wszelkie informacje jak często i czym należy to robić. Jeśli jednak często zapominamy o tym zadaniu, nasza pralka może odwdzięczać się niedopranym, brudnym lub brzydkopachnącym praniem. Częste czyszczenie pralki, zapobiega gromadzeniu się osadów, brudu i resztek środków piorących w bębnie i innych częściach pralki. Jeśli chcesz mieć pewność, że twoje urządzenie będzie działać bez zarzutu, staraj się czyścić je przynajmniej raz w miesiącu.

Jak wyczyścić pralkę octem?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na czyszczenie bębna pralki, z którego wydobywa się nieprzyjemny zapach, jest użycie octu. Sposób ten jest skuteczny i tani. Wystarczy, że wlejesz szklankę octu do pojemnika na proszek, a następnie nastawisz puste pranie na 90°C. Kiedy pranie się skończy, otwórz pralkę i pozwól jej wyschnąć.

Jeżeli nie jesteśmy przekonani do wykorzystania wyżej wymienionego sposobu, możemy wyczyścić bęben pralki także za pomocą tabletki do zmywarki. Aby wyczyścić pralkę w ten sposób, należy do pustego bębna wrzucić dwie tabletki bez osłonek rozpuszczających się w wodzie. Następnie wystarczy włączyć pralkę i ustawić temperaturę prania na minimum 60 stopni Celsjusza i gotowe.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: